Nuteistajam nepavyko įtikinti teismo, kad jo telefoną pasisavino policijos pareigūnaiVasario 13, 2024

Nuteistajam nepavyko įtikinti teismo, kad jo telefoną pasisavino policijos pareigūnai

Tauragės apylinkės teismas atmetė nuteistojo ieškinį, kuriuo jis prašė priteisti iš Lietuvos valstybės 349 Eur turtinę žalą bei 500 Eur neturtinę žalą už neva iš jo policijos pareigūnų pasisavintą mobiliojo ryšio telefoną.

 

H. R. ieškinyje nurodė, kad 2022 m. liepos mėnesį vykusio jo sulaikymo metu, pareigūnai iš jo paėmė Samsung telefoną, kuris priklausė jo sugyventinei, bet juo naudojosi jis pats. Jo teigimu, vykstant ikiteisminiam tyrimui, iš minėto telefono pareigūnai panaudojo esančia medžiagą įrodymams surinkti. Vėliau nuteistasis kreipėsi į teismą ir policiją, kad telefonas būtų grąžintas, tačiau gavo atsakymą, kad joks telefonas ikiteisminio tyrimo metu nebuvo paimtas. Patirtos neturtinės žalos dydį H. R. grindė patirtais išgyvenimais, jog jam teko aiškintis su sugyventine, kodėl jis negali grąžinti telefono, o dėl tokių pareigūnų veiksmų jautėsi pažemintas.

 

Lietuvos valstybę atstovaujanti Tauragės AVPK su ieškovo ieškiniu nesutiko ir prašė jį atmesti kaip nepagrįstą. Nurodė, kad atliktame ikiteisminiame tyrime nebuvo fiksuota jokių telefono paėmimo aplinkybių ar juolab panaudota kokia nors medžiaga iš tariamai paimto telefono.

 

Teismas išanalizavęs visus surinktus duomenis konstatavo, kad ikiteisminiame tyrime nebuvo fiksuotas mobiliojo ryšio telefono paėmimas. Be to, teismas pažymėjo, kad ieškovas klaidina teismą, nes susipažinus su nuosprendžiu akivaizdu, kad ikiteisminio tyrimo metu nebuvo renkami, išimami ar kitokiu būdu renkami duomenys iš kokio nors mobilaus ryšio telefono. Teismas atkreipė dėmesį, kad vykstant teisiamajam posėdžiui baudžiamojoje byloje, kurioje jis nuteistas, ieškovas taip pat neužsiminė, kad iš jo būtų buvęs paimtas telefonas. Įvertinęs visas šias aplinkybes teismas padarė išvadą, jog ieškinys visiškai nepagrįstas.

Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

 

Pranešimas spaudai

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Aktualijų laida „Mūsų savivalda“ /kartojimas/
http://www.moto-way.lt/
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti