Nuteistas ir iš tarnybos išmestas rūkalus iš Rusijos atplukdęs Pagėgių rinktinės pareigūnasSausio 13, 2019

Nuteistas ir iš tarnybos išmestas rūkalus iš Rusijos atplukdęs Pagėgių rinktinės pareigūnas

Beveik 6 tūkst. pakelių cigarečių iš Rusijos į Lietuvą Širvintos upe atplukdęs pareigūnas dėl to buvo nuteistas, išmestas iš tarnybos ir turėjo valstybei atlyginti tūkstantinę žalą. Nesąžiningą kolegą demaskavo Pagėgių rinktinės pasieniečiai.

Šią savaitę įsiteisėjo nuosprendis, kuriuo šių metų birželio 18 d. Kauno apygardos teismas kaltu pripažino buvusį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Šilgalių užkardos specialistą 27-erių A. A. Teismas dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo, kontrabandos bei nepilnamečio įtraukimo į nusikalstamą veiką buvusiam pasieniečiui skyrė vienerių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant vieneriems metams.

Iš tarnybos už pareigūno vardo pažeminimą A. A. buvo atleistas dar 2014 m. spalio 17 d. Tai įvyko po to, kai pernai spalio 14 d. VSAT Pagėgių rinktinės pasieniečiai Šakių rajono Kudirkos Naumiesčio miestelio ribose surengė pasalą. Čia jie užfiksavo, kaip Širvintos ir Šešupės upių santakoje tuo metu ne tarnyboje buvęs ir hidrokostiumą vilkėjęs A. A. iš Lietuvos teritorijos perbrido Širvintos upę. Jos viduriu eina Lietuvos siena su Rusija.

Patekęs į Rusijos krantą jis iš nenustatytų asmenų perėmė 12 paketų, įvyniotų į polietileną. Juose buvo 5990 pakelių cigarečių „Jin Ling“ su Rusijos banderolėmis.

Rūkalus A. A. į Lietuvą parplukdė brisdamas atgal per Širvintą. Kartu su nepilnamečiu giminaičiu ir dar vienu asmeniu jis ištraukė rūkalus iš vandens ir sukrovė ant kranto. Čia A. A. bei jo pagalbininkai buvo su įkalčiais sulaikyti pasaloje laukusių VSAT Pagėgių rinktinės pasieniečių.

Buvęs pareigūnas savo kaltę pripažino ir savo noru atlygino valstybei padarytą žalą: sumokėjo 1967 Lt muito mokesčio, 31 568 Lt akcizo mokesčio ir 7759 Lt PVM.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
„Vakaro pasakaitė“ /kartojimas/
Neda, Ditkovskis, Monologai
Onija Vaga
Lions
Atvira Tauragė
Repulsus veterijarijos vaistinė

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti