Padaugėjo iškvietimų dėl suodžių degimoSausio 24, 2020

Padaugėjo iškvietimų dėl suodžių degimo

Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba vien nuo šių metų pradžios į iškvietimus dėl suodžių degimo vyko 8 kartus. Tarnybos pareigūnai primena, kad bendrosiose priešgaisrinės saugos taisyklėse numatyta, jog visi šildymo įrenginiai turi būti eksploatuojami pagal gamintojo instrukcijose nustatytus gaisrinės saugos reikalavimus, o prieš šildymo sezono pradžią – patikrinti. Šildymo įrenginiai, dūmtraukiai turi būti techniškai sutvarkyti. Palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose mūriniai dūmtraukiai ir mūrinės sienos su dūmų kanalais turi būti išbaltinti. Iš dūmtraukių ir krosnių prieš šildymo sezoną, o jo metu ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius, būtina išvalyti suodžius.  Eksploatuojant šildymo įrenginius, draudžiama laikyti kurą arčiau kaip 1 m nuo pakuros, įkurti juos ypač degiais, labai degiais ir degiais skysčiais ir  kūrenti šildymo įrenginį jam nepritaikytu kuru. Tai pat daugelis užmiršta, kad draudžiama džiovinti ir laikyti degias medžiagas arčiau kaip 0,5 m nuo krosnių, katilų ir jų vamzdynų arba ant jų.

 

Apžiūrėkite ir atidžiai įvertinkite savo kaminų būklę  – ypač pastogėse ir ties perdangomis, ar nėra įtrūkimų, nesiliečia su degiomis konstrukcijomis ir apdaila.

Už šių taisyklių nesilaikymą – Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekse numatyta bauda nuo 10 iki 600 eurų. 

Parengė Tauragės PGT pareigūnai.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Radijo laida ,,Mama mamai“
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Onija Vaga
Sweet Express
COVID-19
Lions
http://www.repulsus.lt/

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti