Pagėgių pasieniečiai minės rinktinės įkūrimo 25-metįBalandžio 25, 2019

Pagėgių pasieniečiai minės rinktinės įkūrimo 25-metį

Sieną su Rusija sauganti VSAT Pagėgių pasienio rinktinė ketvirtadienį minės 25-ąsias įkūrimo metines. Šiai datai paminėti Pagėgių pasieniečiai organizuoja šventinius renginius.

11.30 val. vyks šventinė eisena Pagėgių miesto gatvėmis grojant VRM reprezentaciniam  pučiamųjų orkestrui.

12 val. už pasieniečius bus aukojamos Šv. Mišios Pagėgių Švento Kryžiaus bažnyčioje.

13 val. prie Pagėgių kultūros centro koncertuos VRM reprezentacinis pučiamųjų orkestras.

 

Po koncerto Pagėgių savivaldybės kultūros centre prasidės iškilmingas minėjimas, kurio metu bus apžvelgta rinktinės istorija. Renginio metu už ilgametę, pavyzdingą ir nepriekaištingą tarnybą bus apdovanoti pasižymėję rinktinės pareigūnai. Minėjime koncertuos Pagėgių  pasienio rinktinės pareigūnų ir darbuotojų  vaikai bei patys pasieniečiai. Į šį minėjimą pakviesti Seimo ir Vyriausybės atstovai, VSAT vadovybė, regiono savivaldybių merai, bendradarbiaujančių institucijų vadovai, buvę rinktinės ir jos užkardų vadai, Pagėgių pasienio rinktinėje tarnavę pasieniečiai.

 

15 val. pasieniečiai miestelėnams ir svečiams pristatys kinologų ir tarnybinių šunų parodomąją programą. Svečiai bus kviečiami apžiūrėti  tarnyboje naudojamas transporto priemones, ginkluotę, įvairią tachniką.

 

VSAT Pagėgių rinktinė saugo 254 km ilgio valstybės sienos ruožą su Rusijos Federacija. Rinktinei yra pavaldžios devynios užkardos: Vištyčio, Kybartų, Kudirkos Naumiesčio, Šilgalių, Rociškių, Viešvilės, Bardinų, Plaškių ir Vileikių. Taip pat Pagėgių rinktinės struktūroje yra Specialiosios paskirties komanda.  Rinktinės pasieniečiai dirba tarptautiniuose Kybartų, Panemunės ir Ramoniškių kelių kontrolės punktuose, Kybartų ir Pagėgių geležinkelio pasienio kontrolės punktuose bei Rusnės ir Jurbarko upių kontrolės punktuose.

Pagėgių valstybės sienos apsaugos rinktinė buvo įkurta 1994 m. balandžio 29 d. Taip siekta tinkamai paskirstyti saugomus valstybės sienos ruožus ir pasienio kontrolės postus tarp esamų ir naujai kuriamų VSAT padalinių. Tuomet Pagėgių rinktinę sudarė šešios dar 1990 m. įkurtos užkardos: Vištyčio, Kybartų, Šakių, Viešvilės, Pagėgių ir Rusnės, iki tol priklausiusios Marijampolės ir Klaipėdos rinktinėms.

 

 

 

 

 

 

 

 

VSAT Prevencijos skyriaus viršininkas                                                                     Giedrius Mišutis

Tauragesradijas.lt inform.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Ryto programa „Labas rytas! Geras rytas!“
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Onija Vaga
Sweet Express
COVID-19
Lions
http://www.repulsus.lt/

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti