„Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“ Gegužės 9, 2019

„Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“

Kodėl „vaikščiosime“ po Mažąją Lietuvą ? Iš Mažosios Lietuvos į visą tuometinę Lietuvą sklido šviesa. Mažoji Lietuva – Lietuviško žodžio lopšys. Čia į lietuvių kalbą buvo išverstas pirmasis  dainynas, žodynas, Šventas raštas, čia - pirmosios lietuviškos gramatikos gimtinė. Mažojoje Lietuvoje prasidėjo tautinio kostiumo atgimimas. Mažojoje Lietuvoje pradėtos rengti chorų šventės peraugusios į Dainų Šventes, kraštas davęs Lietuvai ir pasauliui tokias asmenybes kaip Vydūnas, Zauerveinas, Donelaitis, Jankus, Banaitis ir kiti iškilūs žmonės/

„Pasivaikščiojimuose po Mažąją Lietuvą“ radijo klausytojai turės galimybę sužinoti apie istorinius įvykius Mažojoje Lietuvoje ir penktojo etnografinio  regiono svarbą visos Lietuvos istorijai, kalbėsime apie Mažosios Lietuvos asmenybes, žinomas visoje Lietuvoje. Iššgirsime itin retai vartojamą šišioniškių - klaipėdietišką tarmę, sužinosime apie Mažosios Lietuvos regione švenčiamas šventes, apžvelgsime švenčių, minimų ar švenčiamų Didžiojoje Lietuvoje skirtumus ir panašumus ir daug kitų temų, kurios puikiai pristatys penktąjį Lietuvos etnografinį regioną - Mažąją Lietuvą.

Po Mažąją Lietuvą vaikščioti padės laidos vedėja - Svetlana Jašinskienė - didžiąją dalį savo gyvenimo atidavusi Mažosios Lietuvos kultūrai.

Projektą iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

 

„Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“ Tauragės radijo eteryje radijo eteryje antradienį, 13:05 val., laidos kartojimo klausykite ketvirtadienį 8:35 val.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Radijo laida ,,Mama mamai“
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija
Tauragės žinios
Tauragės žinios
Bajorsta
Komercinė fotografija
www.tauragejazz.lt

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti