Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą: penktojo etnografinio  regiono svarba Lietuvos istorijaiVasario 8, 2019

Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą: penktojo etnografinio regiono svarba Lietuvos istorijai

Kodėl „vaikščiosime“ po Mažąją Lietuvą ? Iš Mažosios Lietuvos į visą tuometinę Lietuvą sklido šviesa. Mažoji Lietuva – lietuviško žodžio lopšys. Čia į lietuvių kalbą buvo išverstas pirmasis dainynas, žodynas, Šventas raštas, čia - pirmosios lietuviškos gramatikos gimtinė. Mažojoje Lietuvoje prasidėjo tautinio kostiumo atgimimas.

 

Mažojoje Lietuvoje pradėtos rengti chorų šventės peraugusios į Dainų šventes. Kraštas davęs Lietuvai ir pasauliui tokias asmenybes kaip Vydūnas, Zauerveinas, Donelaitis, Jankus, Banaitis ir kiti iškilius žmones.

„Pasivaikščiojimuose po Mažąją Lietuvą“ radijo klausytojai turės galimybę sužinoti apie istorinius įvykius Mažojoje Lietuvoje ir penktojo etnografinio  regiono svarbą visos Lietuvos istorijai, kalbėsime apie Mažosios Lietuvos asmenybes, žinomas visoje Lietuvoje. Iššgirsime itin retai vartojamą šišioniškių - klaipėdietišką tarmę, sužinosime apie Mažosios Lietuvos regione švenčiamas šventes, apžvelgsime švenčių, minimų ar švenčiamų Didžiojoje Lietuvoje skirtumus ir panašumus ir daug kitų temų, kurios puikiai pristatys penktąjį Lietuvos etnografinį regioną - Mažąją Lietuvą.

 

Po Mažąją Lietuvą vaikščioti padės laidos vedėja - Svetlana Jašinskienė - Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktorė, didžiąją brandžiausių metų dalį atidavusi Mažajai Lietuvai. Tauragės radijo eteryje laidos klausykite antradienį, 13:00, laidos kartojimo klausykite ketvirtadienį 8:35.

 

 

Taurageradijas.lt inform.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Tautrage Jazz 2020
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Onija Vaga
Sweet Express
Dronas

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti