Pasveikę nuo COVID-19 infekcijos Kęstučio bataliono NPPKT kariai grįžo į rikiuotęSpalio 16, 2020

Pasveikę nuo COVID-19 infekcijos Kęstučio bataliono NPPKT kariai grįžo į rikiuotę

Spalio 16 d. į tarnybą grįžo visi Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono (Kęstučio batalionas) nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) kariai, pasveikę nuo koronaviruso (COVID-19) infekcijos. Šiuo metu dalinyje liko 1 sergantis profesinės karo tarnybos karys, gavęs Nacionalinio visuomenės sveikatos centro leidimą, gydosi namuose. Pasveikusieji NPPKT kariai grįžo į rikiuotę ir tęsia karinį rengimą. Prevencijos priemonės, sušvelnintos, vis dar taikomos pagal Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnybos rekomendacijas.

 

Situacijai pagerėjus, sumažėjo ir apribojimai, taikomi viruso plitimo prevencijai batalione. Kaukės bataliono teritorijoje dėvimos tik patalpose esant didesniam karių skaičiui. Kariams vėl organizuojamos pilietinio ugdymo ekskursijos laikantis sveikatos saugumo reikalavimų. Atnaujintas šauktinių lankymas nustatytomis dienomis ir valandomis, specialiai tam bataliono teritorijoje įrengtose vietose, dėvint kvėpavimo takų apsaugos priemones. Karių maitinimas bataliono valgykloje ir sveikatos priežiūros paslaugos organizuoti taip, kad nesusidarytų eilės bei būtų išlaiytas saugus atstumas. Pratybos pradėtos organizuoti už dalinio teritorijos esančiuose mokomuosiuose laukuose ir šaudykloje. Šiuo metu NPPKT karių išleidimas iš bataliono apribotas, tačiau lapkričio mėnesį kariams suplanuotos pirmosios 7 parų atostogos.

 

Susirgimai koronavirusu Kęstučio batalione prasidėjo rugpjūčio 27 d., kuomet po priesaikos šauktiniai kariai grįžo į tarnybą, prieš tai savaitgalį praleidę namuose. Tuomet trims kariams pasireiškė COVID-19 simptomai, o atlikus tyrimą buvo patvirtinta ir liga. Vėliau, vykdant epidemiologinį tyrimą, buvo nustatomi nauji ligos atvejai – didelė dalis jų buvo be būdingų simptomų. Susirgę kariai buvo gydomi Druskininkuose, Lietuvos kariuomenės Karių reabilitacijos centre.

 

Kęstučio bataliono informacija

Alfredo Pliadžio ir srž. Vido Stašaičio nuotraukos

 

  • Pasveikę nuo COVID-19 infekcijos Kęstučio bataliono NPPKT kariai grįžo į rikiuotę
  • Pasveikę nuo COVID-19 infekcijos Kęstučio bataliono NPPKT kariai grįžo į rikiuotę
  • Pasveikę nuo COVID-19 infekcijos Kęstučio bataliono NPPKT kariai grįžo į rikiuotę

Tauragesradijas.lt inform.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
„Vakaro muzika“
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Tėvo diena
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija
Onija
Tauragės žinios
Tauragės žinios
Bajorsta
Komercinė fotografija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti