Paukščių gripas jau Lietuvoje - būkime budrūsKovo 3, 2017

Paukščių gripas jau Lietuvoje - būkime budrūs

Tauragės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau VMVT) informuoja, kad artėjant pavasarinei sparnuočių migracijai jau Kaune nustatytas patogeniškas paukščių gripo atvejis ir Nacionaliniame maisto ir veterinarijos institute 6 gulbėms nebylėms patvirtintas labai patogeniškas paukščių gripo virusas H5NB. Šis virusas žmonių sveikatai grėsmės nekelia.

 

Tokio tipo virusas Lietuvos istorijoje nustatytas pirmą kartą. Grėsmė, kad atšilus orams, virusas gali būti perneštas su migruojančiais paukščiais labai didelė, todėl VMVT tiria visus rastus nugaišusius vandens paukščius. VMVT primena paukštininkystės ūkiams ir pavienių paukščių augintojams, kad nuo kovo 1 dienos mažiausiai vieną mėnesį įsigalioja draudimai, t.y. nurodoma laikyti naminius paukščius uždarose patalpose ir jų neišleisti į lauką arba išleisti tik į lauko aikšteles, įrengtas taip, kad naminiai paukščiai negalėtų turėti tiesioginio kontakto su laukiniais paukščiais(pvz., lauko aikštelė iš visų pusių aptverta, o iš viršaus uždengta tinklu arba stogu).

 

Paukščių laikytojai privalo:

  • Nenaudoti atvirų paviršinių vandens telkinių vandens laikomiems naminiams paukščiams girdyti
  • Laikyti naminių paukščių pašarą taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių ir kitų gyvūnų
  • Apie pastebėtą naminių paukščių sirgimą ar gaišimą nedelsiant informuoti VMVT

 

Labai svarbu apsaugoti naminių paukščių ūkius, nes virusui patekus į paukščių laikymo vietas, ekonominiai nuostoliai bus didžiuliai. Kiekvienas augintojas atsako už savo laikomų paukščių sveikatą. Išleista visa eilė teisės aktų, kurie nurodo kokias priemones reikia taikyti komerciniams paukštynams ir smulkiesiems paukščių laikytojams siekiant išvengti paukščių gripo. VMVT tikslas - ne taikyti nuobaudas paukščių laikytojams, bet kelti jų sąmoningumąir padėti bendromis jėgomis apsisaugoti nuo šios pavojingos ir didelius nuostolius nešančios ligos.

 

Pagrindiniai paukščių gripo simtomai:

  • Pašarų ir vandens suvartojimas sumažėja daugiau nei 20%
  • Ilgiau kaip dvi dienas sumažėja kiaušinių dėjimas (daugiau kaip 5%)
  • Paukščių gaišimas padidėja 3% per savaitę (keletą paukščių laikančiuose ūkiuose dviejų ar daugiau paukščių nugaišimas vienu metu - sunerimti verčiantis požymis)
  • Paukščiams pasireiškia klinikiniai požymiai ar pakitimai leidžiantys įtarti susirgimą

 

Gyventojams nerekomenduojama liesti rastų kritusių arba leisgyvių laukinių paukščių. Gyventojai, pastebėję laukinių vandens paukščių gaišenas, prašom apie tai pranešti VMVT Tauragės VMVT (8~446) 61264, (8~446) 61286, (8-687) 91542 arba pranešti privačiam veterinarijos gydytojui arba bendruoju telefonu 112.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Paros įvykių suvestinė /kartojimas/
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija
lions
www.tauragejazz.lt
Samba Toure (Malis)
https://www.facebook.com/Bijot%C5%B3-dvaro-festivalis-101096875976727/
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti