Perspėja gyventojus apie siunčiamas melagingas SMS žinutesVasario 22, 2024

Perspėja gyventojus apie siunčiamas melagingas SMS žinutes

Nacionalinės teismų administracija įspėja gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.

Atkreipiamas dėmesys į tai, kad teismai niekada:

  • Nesiunčia gyventojams pranešimų ar pranešimų su papildomomis nuorodomis SMS žinutėmis nei savo, nei kitų institucijų vardu. Todėl jau pati žinutė su nuoroda, siųsta neva teismo vardu, turėtų Jums sukelti įtarimą ir nepasitikėjimą.
  • Neprašo slaptažodžių ar kitų konfidencialių prisijungimo duomenų.
  • Neprašo pateikti mokėjimo kortelių ar kitų bankininkystės duomenų.

Paprastai sukčių SMS žinutės yra siunčiamos naudojantis trečiųjų šalių teikiamomis paslaugomis, tad sukčiai Jums gali atsiųsti SMS žinutę, nurodę bet kokį siuntėjo vardą.

 

Gautoje melagingoje SMS žinutėje pateikiama nuoroda ne į teismo interneto svetainę, bet į kitus internetinius adresus, kurie gali būti vizualiai panašūs į teismo ar kitos institucijos svetainės internetinį adresą. Jei Jums kyla abejonių dėl SMS žinutėje nurodomo puslapio autentiškumo, atidarykite teismo interneto svetainę tiesiai iš naršyklės.

 

Primygtinai rekomenduojame nespausti įtartinose SMS žinutėse esančių nuorodų. Jei gautą nuorodą visgi paspaudėte, tuoj pat išjunkite atsidariusį naršyklės langą ir atsivėrusiame naršyklės lange neįveskite jokių asmeninių duomenų – asmens kodo, interneto banko atpažinimo kodo ar mokėjimo kortelių duomenų. Taip pat ir savo mobiliajame telefone neatlikite jokių veiksmų, t. y. neveskite banko programėlių ar mobiliojo parašo kodų. Tik tuo atveju, jei lange neįvesite savo duomenų, sukčiai negalės atlikti neteisėtų operacijų.

 

Jei turite abejonių dėl gauto pranešimo, kuriame prisistatoma teismo vardu, susisiekite su mumis parašę el. laišką šiais kontaktais. 

Gyventojus ragina būti itin atidžius ir kritiškai vertinti žinučių turinį. Jeigu vis dėlto paspaudėte ir nukentėjote nuo sukčių – praneškite policijai naudojantis elektroninių paslaugų portalu www.policija.lt.

 

  • Perspėja gyventojus apie siunčiamas melagingas SMS žinutes

Pranešimas spaudai

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Aktualijų laida „Mūsų savivalda“ /kartojimas/
http://www.moto-way.lt/
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti