Po dviejų metų pertraukos Europrotai sugrįžta į TauragęSpalio 10, 2017

Po dviejų metų pertraukos Europrotai sugrįžta į Tauragę

Prieš dvi savaites prasidėjo registracija į protmūšių turnyrą  Europrotai, vyksiantį kas mėnesį visoje Lietuvoje. Pirmasis Europrotų turnyras pasirodė 2012-aisiais metais ir tuomet Tauragėje organizavo Europe Direct informacijos centro vadovė Isvalda Aleknienė. Po dviejų metų pertraukos Europrotai sugrįžta į Lietuvą ir pirmasis turnyras įvyks jau spalio 25-ąją dieną. Šiame inicijuojamame Jaunimo Europos komandos projekte planuojama apjungti net 23 šalies miestus ir miestelius. O rezultatyviausios komandos susitiks finale, kur kausis dėl pagrindinio prizo – kelionės į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje ar Strasbūre.

 

Europrotų tikslas – sukviesti daugybę žmonių (nepriklausomai nuo jų amžiaus, skatiname, kad dalyvautų nuo moksleivių iki senjorų) linksmai, intelektualiai praleisti laiką, išbandyti ir pagilinti savo žinias apie Europos kultūrą, istoriją,  žymius žmones bei kitomis temomis.

 

Tai ne egzaminas – tai žaidimas! Norint dalyvauti Europrotuose nereikia graužti knygų, skaityti dokumentų ar mokytis atmintinai – tereikia pasitelkti bendras žinias ir loginį mąstymą. Europrotai leidžia jums patiems įvertinti, ką žinote apie Europos kultūrą, meną, sportą, maistą, istoriją, geografiją, kiną, muziką, įžymius žmones ir t. t.

 

Šiame Europrotų  sezone vyks 6 žaidimo turnyrai, kurie numatyti spalio 25 d., lapkričio 22 d., gruodžio 20 d., sausio 24 d., vasario 21 d. ir finalas – kovo 14 d.  Turnyre žaidžia komandos, kurias gali sudaryti nuo 4 iki 6 žaidėjų. Vienas žaidimo turnyras sudarytas iš penkių teminių turų po 10 klausimų. Žaidimo vedėjas paskelbia turo temą ir garsiai perskaito dešimt klausimų, kuriuos kiekviena komanda aptaria, sugalvoja tiksliausią ir logiškiausią atsakymą ir užrašo jį ant atsakymų lapelio. Turo pabaigoje komanda lapelį atneša žaidimo vedėjui, kuris per trumpą pertraukėlę apibendrinęs atsakymus paskelbia rezultatus. Po kiekvieno turo dalyviai galės stebėti savo poziciją visoje Lietuvoje. Penktojo turnyro pabaigoje išvysime , kas keliauja į nacionalinį Europrotų finalą. Planuojama pakviesti 20 rezultatyviausių komandų.

 

Kiekvienas iš penkių per turnyrą vykstančių turų yra skirtingas: pirmasis – bendrųjų klausimų turas, antras ir trečias turai atspindės tam tikrą visus dešimt klausimų vienijančią temą, ketvirtasis turas sudarytas iš vaizdų, nuotraukų, vėliavų, logotipų ir kitų vaizdinių, o penktojo turo metu skambės muzikinės mįslės – dainos, kūriniai, kalbos ir t.t.

 

Prašome Jūsų padėti viešinti mūsų projektą, (socialiniuose tinkluose, laikraštyje, internetiniame puslapyje) ir raginti pažįstamus dalyvauti.    

Tauragės mieste protmūšių turnyras Europrotai vyks kiekvieno mėnesio paskutinį arba priešpaskutinį trečiadienį  19 val., Muzikos klube – kavinėje „Rūsys“. Būtų labai malonu Jūsų  komandą išvysti protmūšyje.

 

Kviečiame Jus dalyvauti Europrotuose, nebūkite ŠPROTAIS, o tapkite EUROPROTAIS. Rinkite 4-6 asmenų komandą ir ją užregistruokite nurodytoje nuorodoje: https://goo.gl/forms/882IPPZy78GXkLji2

 

Europrotus Tauragėje  organizuoja Jaunimo Europos komandos (JEK) narė Simona Ašmonaitė ir narys Lukas Auryla.  JEK tikslas – padėti kitiems jauniems žmonėms suprasti, kaip veikia Europos Sąjunga ir kokią įtaką ji turi kiekvienam iš mūsų.

 


Tauragės Radijas

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
ataskaita.taurage.lt
http://www.repulsus.lt/
Simkus
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti