Pokyčiai apylinkių teismų veikloje nuo liepos 1 dienosBirželio 27, 2024

Pokyčiai apylinkių teismų veikloje nuo liepos 1 dienos

Nuo 2024 m. liepos 1 d. įsigaliojus naujai Lietuvos Respublikos apylinkių teismų veiklos teritorijų įstatymo redakcijai, įgyvendinami apylinkių teismų ir jų rūmų veiklos pokyčiai apjungiant ar perskirstant teismų veiklos teritorijas.

 

Pakeitus teismų veiklos teritorijas vietoje Lietuvoje buvusių 43 teismo rūmų nuo liepos pradžios liks 27 rūmai. Tačiau gyventojai ir po šios dienos į teismą galės kreiptis kaip ir iki šiol, nes išlieka ta pati teismų rūmų infrastruktūra.  

 

Teisėjų tarybos pirmininkės Sigitos Rudėnaitės teigimu, pokyčiai apylinkių teismų veikloje įgyvendinami kompleksiškai, jais siekiama sudaryti prielaidas teisėjų specializacijai bei  garantuoti vienodos kokybės ir greičio teisingumą tiek didžiuosiuose miestuose, tiek  regionuose, spręsti tolygesnio teisėjų darbo krūvio problemas ir efektyviau valdyti teismų sistemos lėšas. Teismo paslaugų prieinamumas įgyvendinus pokyčius žmogui nesikeis, bylų nagrinėjimo vietos išliks.

 

Pavyzdžiui, jei asmuo gyvena Prienų savivaldybėje, o jo inicijuojama byla teisminga buvusiems Alytaus apylinkės teismo Prienų rūmams, tai sujungus Prienų ir Alytaus rūmų teritorijas, byla bus teisminga Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmams, bet bus nagrinėjama Prienuose veikiančiose  Alytaus rūmų teismo patalpose. Po teismo rūmų sujungimo, teismo patalpose asmeniui bus sudaryta galimybė kreiptis į teismą, pateikiant dokumentus teismui, gaunant visą informaciją, dalyvaujant teismo posėdžiuose.

 

Įgyvendinant šiuos pasikeitimus buvo laikomasi esminių principų, kad teisme darbuotųsi ne mažiau kaip 20 teisėjų, o teismo rūmuose – 7 teisėjai (tai minimalus teisėjų skaičius specializacijos nustatymui) bei nuo teismo rūmų iki kitų teismo rūmų būtų ne didesnis kaip 60 km atstumas.

 

Maloniai prašome kreiptis į apylinkės teismą teismo interneto svetainėje ar žemiau nurodytais kontaktais:

Tauragės apylinkės teismas (https://taurages.teismai.lt/

Teismą sudarys Šilutės rūmai ir Tauragės rūmai (apims buvusių Šilalės rūmų veiklos teritoriją, tačiau teismo patalpos Šilalėje išliks, taip pat prie šių rūmų bus prijungta buvusio Jurbarko rūmų veiklos teritorija. Atkreipiame dėmesį, kad teismo patalpos Jurbarke išliks).

 

Kontaktai: telefonas (8 446) 61 719; el. paštas taurages.apylinkes@teismas.lt 

 

teismai.lt inform.

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kultūros publicistinės laidos „Ant rubežiaus“
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti