Policija ragina mokyklas ieškoti efektyviausių kovos su priklausomybėmis formų Birželio 5, 2023

Policija ragina mokyklas ieškoti efektyviausių kovos su priklausomybėmis formų

„Policija kviečia mokyklų administracijas ieškoti efektyviausių kovos su žalingais įpročiais formų. Policijos pareigūnai pasirengę sėsti prie bendro stalo su mokyklų vadovais ir tartis, kaip galima būtų padėti dėl priklausomybių kenčiantiems vaikams, o taip pat įgyvendinti policijos siūlomas priemones, kurios padėtų užtikrinti moksleivių saugumą mokyklose“ - sako policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

 

Policijos prevencinis drabas su mokyklomis vyksta dviem kryptimis:

  • Švietimo įstaigų konsultavimas saugumo klausimais ir policijai aktualios informacijos gavimas iš švietimo įstaigų;
  • Proaktyvi administracinių nusižengimų ir (ar) nusikalstamų veikų fiksavimo bei atskleidimo veikla.

 

Kaip vieną iš teigiamų pavyzdžių galime paminėti pastaruoju metu policijos naudojamą prevencinę priemonę, padedančia kovoti su nepilnamečių rūkymu mokyklos prieigose. Virš mokyklų paleidžiamas dronas, kuris skanuoja aplinką ir fiksuoja pertraukų metu į lauką parūkyti išeinančius moksleivius. Su filmuota medžiaga pareigūnai vyksta į mokyklas, kur administracija atpažįsta moksleivius ir pateikia jų duomenis. Moksleiviams nuo 16 metų gali būti taikoma administracinė atsakomybė. Jei moksleivis jaunesnis nei 16 metų, medžiaga persiunčiama savivaldybės administracijos direktoriui, atsakomybė gali būti taikoma tėvams.

Tokios prevencinės priemonės jau vyko Kaune, Alytuje, Druskininkuose, Panevėžyje, Šiauliuose.

 

Pastebima, kad tokios priemonės duoda teigiamų rezultatų. Mokyklų administracijos imasi aktyvesnių veiksmų užkardyti tokius procesus, daugiau bendrauja su moksleiviais ir tėvais, kartu su pareigūnais ieško vis naujų bendradarbiavimo ir kontrolės formų.

 

Dar vienas siūlymas – policijos parengtos mokyklų saugumo užtikrinimo ir tobulinimo rekomendacijos, kurios artimiausiu metu bus pateiktos Švietimo mokslo ir sporto ministerijai.  Įgyvendinus jas, būtų ženkliai sustiprintas moksleivių saugumas mokyklose ir jų prieigose.

 

Pranešimas spaudai

Asociatyvi Ruslan Alekso / Pexels.com nuotr.

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti