Populiarėja individuali veikla pagal pažymąKovo 14, 2019

Populiarėja individuali veikla pagal pažymą

751 – tiek skirtingų veiklos rūšių šiuo metu vykdo Klaipėdos, Telšių ir Tauragės apskričių verslininkai, pasirinkę registruotą individualią veiklą pagal pažymą.

 

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad sparčiai populiarėja viena iš individualios veiklos (toliau – IDV) formų - veikla pagal pažymą. Naujausiais duomenimis, šią veiklos formą šiuo metu yra pasirinkę 27,7 tūkst. Klaipėdos krašto verslininkai, o jų skaičius, lyginant su praėjusių metų analogiškais duomenimis, išaugo vidutiniškai 14 proc. Ryškiausias augimas fiksuojamas Šilutės ir Šilalės rajonų savivaldybėse – po 19 proc., Kretingos ir Skuodo rajonų savivaldybėse – po 18 proc., Tauragės rajono savivaldybėje – 17 proc.

 

Klaipėdos apskrityje šiuo metu veiklą pagal pažymą vykdo 17,9 tūkst. gyventojų (augo 2,6 tūkst., t. y. 14 proc.), Telšių apskrityje – 6,1 tūkst. (augo 14 proc.), Tauragės apskrityje – 3,7 tūkst. (augo 16 proc.). Klaipėdos AVMI duomenimis, daugiausiai didėjo IDV pagal pažymą registravusių verslininkų skaičius, kurie vykdo statybos darbus (lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, augo 25 proc.), draudimo agentų ir brokerių veiklą (augo 24 proc.), kirpyklų ir kitų grožio salonų veiklą (augo 19 proc.). Klaipėdos regione taip pat populiarios savarankiškai vykdomos prekybos, švietimo veiklos.

 

„Pastebima, kad daugėja verslininkų, kurie individualią veiklą pagal pažymą ar su verslo liudijimais registruoja, reikalingus dokumentus tvarkosi e. būdu, prisijungę prie Mano VMI. Štai šiemet individualią veiklą pagal pažymą internetu įregistravo beveik trečdaliu daugiau šalies gyventojų nei pernai“,– sako Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė, pažymėdama, kad daugėja ir verslininkų, kurie pradeda naudotis nemokama virtualaus buhalterio i. APS programa. Ji padeda internetu vesti individualios veiklos apskaitą.

 

VMI primena, kad nauja nemokama VMI e. paslauga – virtualus buhalteris i. APS – pravers  visiems individualią veiklą pagal pažymą, taip pat ir su verslo liudijimu vykdantiems verslininkams, kurie veda supaprastintą apskaitą. Gyventojams, kurie Pajamų ir išlaidų žurnalą pildo internete, nebereikia pildyti popierinio žurnalo, rūpintis apskaitos dokumentais, nerimauti, jog „popieriai“ laikui bėgant pasimes.

 

Be to, verslininkai, besinaudojantys i. APS, kitąmet žymiai paprasčiau deklaruos pajamas ir sumokės mokesčius, kadangi i. APS tvarkomų duomenų pagrindu bei pagal kitų šaltinių gaunamą informaciją bus apskaičiuotos veiklos pajamos ir išlaidos, o šie duomenys bus įkelti į preliminarią pajamų deklaraciją. Ją 2020 metais beliks tik pateikti.

 

VMI informuoja, jog greitai programoje gyventojai galės matyti ir apskaičiuotas mokėtinas GPM, PVM bei „Sodros“ administruojamų PSD ir VSD įmokų sumas. Taigi, nebereikės ieškoti įrankio mokesčiams skaičiuoti, juos bus galima ir patogiai sumokėti — mokėjimo nurodymas bus suformuotas automatiškai, naudotojui reikės tik pasirinkti savo banką.

 

VMI atkreipia verslininkų dėmesį, kad apskaitą vesti virtualiu buhalteriu i. APS, VMI sistemoje, galima prisijungus prie VMI informacinės sistemos i. MAS per e. bankininkystę ar su VMI priemonėmis. Pradėti vesti apskaitą e. būdu galima bet kurį metų mėnesį, tiesiog programoje reikia suvesti pajamų ir išlaidų sumas už mėnesius, kuriais apskaita buvo vedama ne i. APS.

 

Visą aktualią informaciją mokesčių klausimais mokesčių mokėtojai gali sužinoti paskambinę Mokesčių informacijos centro specialistams telefonu 1882 ar apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.

 

 

VMI inform.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Taurage JAZZ
Tauro ragas
Tauragės Radijas Facebook
Tėvo diena
Drabužių parduotuvė

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti