Praktiški patarimai norintiems įsigyti automobilįLiepos 27, 2021

Praktiški patarimai norintiems įsigyti automobilį

Nepaisant to, kad galbūt šią akimirką jūs esate patenkinti savo kasdien eksploatuojamu automobiliu, anksčiau ar vėliau jums neišvengiamai teks susidurti su būtinybe jį pakeisti kitu. Tuo tarpu, jei su tokiu naujo automobilio poreikiu jūs susidūrėte būtent dabar, praverstų ir keletas praktiškų patarimų, kurių pagalba įsigyti automobilį jums turėtų būti lengviau.

 

Ką svarbu žinoti ieškant automobilio

Jei norite, kad automobilio paieškos ir jo įsigijimas jums būtų lengvesnis, vertėtų atsižvelgti į keletą svarbių detalių.

 

Atlikite tyrimą

Kuo daugiau žinosite, tuo jums bus lengviau priimti informuotą ir teisingą sprendimą. Jei atvyksite į susitikimą su automobilio pardavėju iš anksto neatlikę tyrimo ir informacijos paieškos, galite būti tikri, kad reikšmingai padidės jūsų padaromų klaidų rizika.

 

Taigi, pirmiausia turėtumėte pasinaudoti internetu ir peržiūrėti įvairius automobilių tematikos portalus bei automobilių skelbimų tinklalapius, kurių pagalba galėtumėte lengviau suprasti, kokios kainos vyrauja šiuolaikinėje rinkoje ir kokia jus dominančio automobilio modelio kaina galėtų būti adekvati. Tokiu būdu jūs taip pat galėtumėte susidaryti aiškesnį vaizdą apie tai, kokio techninio stovio automobilį jūs galite tikėtis įsigyti už atitinkamą kainą.

 

Pasidomėkite finansavimo galimybėmis

Sutikite, ne kiekvienas turime tiek daug santaupų, kad galėtume bet kada panorėję įsigyti naują transporto priemonę. Todėl neretai naujo automobilio įsigijimas vyksta skolintomis lėšomis. Jei jūs nuspręstumėte automobilį įsigyti kreipiantis į kreditorius, taip pat turėtumėte labai atidžiai pasidomėti jų taikomomis sąlygomis ir bendrąja tvarka.

 

Šiuolaikinėje tokių finansinių paslaugų rinkoje yra daugybė kreditorių ir lizingo bendrovių, galinčių suteikti paskolą ar pasiūlyti automobilį įsigyti lizingu. Todėl jūs turite būti atidžiai įsigilinę į rinkoje taikomus pasiūlymus, tokiu būdu lengviau išsirinkdami jums palankiausią. Ir atminkite, kad kuo naujesnį automobilį pirksite, tuo didesnės paskolos jums reikės, o tai reiškia, kad tokiu atveju ir jūsų gaunamos mėnesinės pajamos turės būti pakankamos tokio dydžio paskolai gauti.

 

Kuomet rasite jums tinkančius kreditorius, turėtumėte su jais susisiekti ir išsiaiškinti, ar jie jums galėtų suteikti norimo dydžio paskolą ar lizingą. Tik tuomet, jei atsakymas bus teigiamas, galėsite pradėti ir automobilio paieškas.

 

Pasidairykite aplinkui

Jei naujo automobilio įsigijimas nėra ypatingos skubos klausimas, tuomet jums vertėtų skirti daugiau dėmesio ir apsidairyti aplinkui. Trumpiau tariant, jūs niekuomet neturėtumėte rinktis pirmo jums po ranka pasitaikiusio varianto vien todėl, kad jums iš pirmo žvilgsnio jis pasirodė puikiai tinkantis.

 

Supraskite, kad transporto priemonių rinkoje kasdien yra tūkstančiai įvairių pasiūlymų, o tai reiškia, jog jums atsiveria ir labai didelė pasirinkimo laisvė, į kurią nevalia užsimerkti. Jei jūs skirsite laiko ir pastangų, jums turėtų būti kur kas lengviau atrasti tobulu kokybės ir kainos santykiu pasižymintį pasiūlymą.

 

Žinokite, ką galite sau leisti

Labai svarbu, kad prieš pradėdami automobilio paieškas jūs būtumėte labai gerai pagalvoję, ką iš tikrųjų galite sau leisti. Tai reiškia, kad būtina nustatyti konkretų biudžetą, kurį būsite pasiruošę skirti automobilio įsigijimui ir dėl kurio jūs nejustumėte jokio diskomforto. Be to, jei jūs galvosite tik apie sumą, kurią galite skirti automobilio įsigijimui, taip pat galite prašauti pro šalį, kadangi lygiai taip pat svarbu pagalvoti ir apie tolimesnes galimas išlaidas.

 

Kiekviena transporto priemonė yra labai skirtinga, todėl akivaizdu, kad skiriasi ir jos techninei priežiūrai tenkančios išlaidos. Todėl kartu turėtumėte atlikti informacijos paiešką ir pasidomėti, kiek galėtų kainuoti vienos ar kitos transporto priemonės eksploatacija. Tai turėtumėte įtraukti į būsimas išlaidas ir įvertinti, ar jūs iš tikrųjų galite sau leisti įsigyti tokį automobilį. Taigi, automobilis visuomet turėtų tarnauti jums, o ne jūs jam. Todėl jei norite išvengti didelių nepatogumų, turite suprasti, kad biudžeto nustatymas ir būsimų išlaidų įvertinimas yra labai svarbūs veiksniai.

 

Nepamirškite derėtis

Automobilio pirkimas yra neįsivaizduojamas be derybų. Jei jūs sutiksite dėl pirmos jums pasiūlytos kainos vien todėl, kad ji jums atrodys prieinama ar atitinkanti jūsų iš anksto nustatytą biudžetą, vis tiek galite patirti didesnes išlaidas nei iš tikrųjų galėtumėte. Trumpiau tariant, po automobilio apžiūros turėtumėte pradėti derybas, stengdamiesi kaip įmanoma labiau sumažinti pardavėjo prašomą kainą. Jei automobilio apžiūros metu jūs rasite ne vieną techninį gedimą, tai gali tapti veiksmingais argumentais, padedančiais sulaukti palankesnės kainos pasiūlymo.

 

Peržiūrėkite tiek naujus, tiek ir naudotus automobilius

Jei šiuo metu manote tvirtai apsisprendę pirkti visiškai naują transporto priemonę, turėtumėte bent sekundėlei stabtelėti ir pagalvoti, ar tikrai toks sprendimas yra teisingas. Kartais perkant bent šiek tiek panaudotą transporto priemonę galima sutaupyti gerokai daugiau. Tai reiškia, kad jei jūs automobilį planuojate pirkti ne paskolos ir ne lizingo pagalba, turite didesnę pasirinkimo laisvę. Turbūt jau esate girdėję, kad vos tik automobilis išrieda iš automobilių salono, jo kaina gerokai nukrinta. Todėl jei jūs skirsite laiko ir pasidairysite po šiuolaikinėje rinkoje parduodamus automobilius, jums neturėtų būti sudėtinga surasti vienų ar dviejų metų senumo automobilį, kurio kaina bus reikšmingai mažesnė nei to, kuris yra siūlomas automobilių salone.

 

Atsižvelkite į bendrą kainą, o ne į mėnesinių įmokų dydį

Jei automobilį norite pirkti lizingo ar paskolos pagalba, tuomet turite atsižvelgti į vieną labai svarbų veiksnį – automobilį turėtumėte rinktis atsižvelgdami į tai, kokia bus bendra jo kaina, o ne į tai, kokio dydžio bus mėnesinės įmokos. Priešingu atveju jūs galite smarkiai prašauti pro šalį ir gerokai permokėti. Taigi, kai jūs preliminarioje paskolos (arba lizingo) sutartyje matysite galutinį sumą, kurią jums teks sumokėti kreditoriams, galėsite lengviau priimti racionalų sprendimą. Todėl nepamirškite, kad nors kartais mėnesinė paskolos grąžinimo įmoka gali atrodyti labai patraukli ir atitinkanti jūsų mėnesinį biudžetą, galutinė kaina už automobilį gali būti pernelyg didelė.

 

Įvertinkite draudimo kainą

Kuomet rinksitės jums tinkantį automobilį, turėtumėte atsižvelgti ne tik į jo kainą, tačiau taip pat įvertinti ir transporto priemonės draudimui teksiančias išlaidas. Klausiate, kodėl gi tai yra svarbu? Automobilio draudimo kaina taip pat turėtų būti įskaičiuota į bendras automobilio išlaikymui tenkančias išlaidas.

 

Kiekvienas automobilis yra skirtingas, todėl draudimo bendrovės draudimo kainą kiekvienam savo klientui apskaičiuoti nevienodai. Nepaisant to, kad du vartotojai gali būti įsigiję tų pačių gamybos metų automobilius, draudimo kaina gali reikšmingai skirtis. Tai priklauso nuo vairuotojo vairavimo stažo, buvusių draudiminių įvykių skaičiaus, automobilio galingumo, jo markės, modelio ir kt. Taigi, prieš nuspręsdami, kuris automobilis jums tiktų geriausiai, kartu pasinaudokite ir internete esančiomis automobilių draudimo skaičiuoklėmis, galinčiomis jums pateikti preliminarią jūsų pasirinkto automobilio draudimo kainą.

 

Venkite impulsyvaus pirkimo

Kai kalba pakrypsta apie automobilio įsigijimą, jokiu būdu negalite sau leisti jį įsigyti impulsyviai. Impulsyvus pirkimas yra didžiausias kiekvieno iš mūsų priešas, kuris gali nulemti ne tik kur kas didesnes išlaidas, tačiau taip pat ir labai daug rūpesčių bei nepatogumų sukeliančius sprendimus. Vien dėl to, jog vienas ar kitas automobilis jums iš pažiūros pasirodė „gražus“ ir „tvarkingas“, tai nėra priežastis akimirksniu jį įsigyti. Jūs turite skirti pakankamai daug laiko ir pastangų tam, kad įvertintumėte daugybę svarbių ir tarpusavyje glaudžiai susijusių detalių, kurios įtakotų ir jūsų galutinį sprendimą.

 

Atlikite automobilio VIN patikrą

Jei jūs nusprendėte įsigyti naudotą automobilį, negalite sau leisti galutinį sprendimą priimti neatlikę automobilio VIN patikros. Tai padaryti yra tiesiog būtina, jei norite priimti informuotą ir sėkmingą sprendimą. Nepaisant to, koks bebūtų patikimas automobilio pardavėjas, jis anaiptol ne visuomet žino visą parduodamos transporto priemonės istoriją. Dėl šios priežasties VIN patikra yra būtina, nes jos dėka galima sužinoti, kokia turėtų būti tikroji automobilio rida, kur automobilis iki šiol buvo eksploatuojamas, į kokius autoįvykius jis buvo patekęs, kokiai paskirčiai jis buvo naudojamas ir kt. Visa ši informacija gali suvaidinti labai svarbų vaidmenį sprendžiant ar jums tikrai vertėtų įsigyti konkrečią transporto priemonę.

 

Visuomet atlikite bandomąjį važiavimą

Statistika rodo, kad apytiksliai 90 % automobilį perkančių žmonių visų pirma atlieka bandomąjį važiavimą. Ir nors šis skaičius yra labai didelis, vis dėlto jis rodo, kad 10 % pirkėjų nėra iš tų, kurie būtų linkę prieš pirkdami automobilį atsisėsti už jo vairo. Ir tai yra labai didelė klaida, kurios jokiu būdu neturėtumėte kartoti. Yra daugybė priežasčių, kodėl jums vertėtų atlikti bandomąjį važiavimą – ir viena iš jų neabejotinai yra komfortas, kurį jaučiate automobilyje. Kartais pasitaiko atvejų, jog automobilis iš pažiūros gali labai patikti, tačiau pabandžius juo važiuoti nuomonė akimirksniu pasikeičia.

 

Taigi, jei nusprendėte ieškoti naujo automobilio ir ruošiatės atlikti bandomąjį važiavimą, nepamirškite atsižvelgti į keletą svarbių veiksnių, tarp kurių yra ir:

• Važiavimo sklandumas. Automobilis turėtų važiuoti tolygiai, sklandžiai ir tyliai.

• Automobilio funkcijos. Sėdę už automobilio vairo turėtumėte išbandyti ir įvairias jo siūlomas funkcijas, tokiu būdu įsitikindami, kad viskas yra savo vietose ir visu tuo naudotis yra labai patogu. Kai kuriais atvejais žmonės susiduria su nepatogumais naudodamiesi įvairiomis transporto priemonės funkcijomis, kurios gali pabloginti jų naudojimosi automobiliu patirtį.

• Automobilio valdymas ir stabdymas. Atlikdami bandomąjį važiavimą turėtumėte atsižvelgti į tai, ar automobilį valdyti jums yra labai paprasta, kartu nepamirštant įvertinti ir stabdžių veikimo. Kiekvienas automobilis yra skirtingas ir pasižymi skirtingu įsibėgėjimo bei stabdymo greičiu, todėl turėtumėte rinktis tokią transporto priemonę, kurios charakteristikos geriausiai atitinka jūsų išskirtinius lūkesčius.

 

Automobilį aprodykite automechanikams

Jei jūs planuojate įsigyti naudotą automobilį, prieš priimant galutinį sprendimą tiesiog būtina jį aprodyti patyrusiems automechanikams, kurie galėtų patikrinti jo techninę būklę. Kaip jau buvo minėta, net jei pardavėjas atrodo patikimas, jis ne visuomet žino tikslią savo parduodamos transporto priemonės būklę, todėl visą tai išsiaiškinti turėtumėte patys. Ir, žinoma, automobilį turėtumėte aprodyti savo pasirinktiems automechanikams, o ne tiems, kuriuos jums siūlys pasirinkti automobilio pardavėjas.

 

Žodis pabaigai

Akivaizdu, kad automobilis yra nemenkas pirkinys, todėl labai svarbu, kad prieš įsigydami naują transporto priemonę jūs gerai įvertintumėte visas minėtas detales ir būtumėte tikri, jog priimate informuotą ir sėkmingą sprendimą. Jei jums patikusio automobilio apžiūrėti ir pirkti keliausite.

 

Partnerių turinys

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Atvirų pokalbių laida ,,BE KAKLARYŠIO“ /Laidos kartojimas/
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija
Tauragės žinios
Tauragės žinios
Komercinė fotografija
www.tauragejazz.lt
Visit Pagėgiai

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti