Pro Memoria Benjaminas Pocius (1939 - 2023)Gruodžio 19, 2023

Pro Memoria Benjaminas Pocius (1939 - 2023)

Antradienį mirė žinomas Tauragės fotografas Benjaminas Pocius. Jam buvo 84 metai.
 

Fotomenininkas gimė 1939-03-31 Raseinių rajone. Antrojo pasaulinio karo metais, tėvai traukdamiesi nuo fronto, atvyko į Tauragę. Čia ir pasiliko. Čia Benjaminas baigė mokyklą, čia, pirmojoje savo darbovietėje, keramikos gamykloje, pradėjo domėtis ir fotografija.
Nuo 1961 metų Benjaminas, kaip fotografas, dalyvavo įvairiose rajoninėse ir respublikinėse foto parodose. Surengtos personalinės parodos Šilalėje ir Tauragėje. Dalyvavo grupinėse parodose Klaipėdoje, Plungėje, Telšiuose, Panevėžyje, Kėdainiuose, Mažeikiuose.

 

Susikūrus Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžiui, Benjaminas įamžino ne vieną reikšmingą ir svarbią istorijos akimirką, kurios eksponuojamos Sąjūdžio kambaryje. Daugelis jo nuotraukų publikuojamos tauragiškių pamėgtame fcb puslapyje „Ve, kuokia buva Tauragė“.
 

Peržiūrint Benjamino fotografijų archyvą, kuris šiuo metu saugojamas Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ fonduose, jis atsiskleidžia ne tik kaip įvykių fiksuotojas, bet ir kaip kūrėjas. Jo nuotraukos atspindi laikmečio fotografinį stilių ir savo braižu labai artimos garsiausiems Lietuvos fotografams.

Atsisveikinimas su Benjaminu vyks laidojimo namuose "Rimtija", Prezidento g. 26 A Mažojoje salėje (iš kiemo pusės), karstas išnešamas gruodžio 20 dieną, 11 valandą.Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ informacija

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
„Vakaro muzika“
dalyvaujamojo biudzeto projektams
gustin
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
renginiai
Spotify
Šilalės artojas
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti