Rankų dezinfekcija. COVID-19: būkime saugūs ir sveiki!Spalio 17, 2020

Rankų dezinfekcija. COVID-19: būkime saugūs ir sveiki!

Rankų plovimas ir dezinfekavimas – tai dar viena svarbi profilaktinė apsisaugojimo priemonė nuo koronaviruso (COVID-19).
 

Kodėl ir kuo reikėtų dezinfekuoti rankas aiškina infektologas, Vilniaus universiteto profesorius Arvydas Ambrozaitis.

 

 

Kadangi virusas į organizmą gali patekti per akis, nosį ir burną, nerekomenduojama liesti veidą nenuplautomis rankomis.

Pasak pašnekovo „dezinfekcijos skystis yra labai geras, kadangi yra paskaičiuota, kad žmogus per parą apie 90 kartų nevalingai paliečia su pirštu nosį“.

 

Efektingiausia dezinfekcijos priemonė yra muilas, tačiau naudingos ir kitos priemonės: vienkartinės pirštinės, dezinfekcinis skystis.

Dezinfekcinių skysčių šiuo metu galime rasti pačių įvairiausių. Jei kovo balandžio mėnesį net ir vandenilio peroksido vaistinėje nebuvo įmanoma nusipirkti, tai dabar jau yra visko – skysčių, gelių ir panašių dalykų. Norint teisingai pasirinkti priemonę – reikia skaityti produkto sudėtį: „svarbiausia, kad būtų etanolio, alkoholio.“ – sako profesorius.- „Kadangi verslas reaguoja į visokius pokyčius, tai vaistinėse šiuo metu, jau tikrai netrūksta dezinfekcinių priemonių.“ A.Ambrozaitis juokauja, kad vaistininkas net geriau žino, nei jis pats, kokia dezinfekcinę priemonę geriausiai pasirinkti.

Priminimas

Norint išvengti susirgimo – rankas reikėtų plauti dažnai ir kruopščiai: su vandeniu ir muilu  bent 20 sekundžių. Jei muilo ir vandens nėra, taip pat galima naudoti alkoholio pagrindu pagamintą rankų antiseptiką – su ne mažiau kaip 60 proc. alkoholio. Tačiau vien tik rankų dezinfekavimo nepakanka – apsaugoti gali visas komplektas. Tad taisyklingai dėvėkime kaukes, laikykimės kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, išlaikykime saugų atstumą ir 15 minučių buvimo kartu laiką.

http://www.fm99.lt/wp-content/uploads/2020/10/rodykle.png

COVID-19 – būkime saugūs ir sveiki – Lietuvos regioninių radijo stočių asociacijos informacinis projektas apie naująjį koronavirusą. Projektas įgyvendinamas su Sveikatos apsaugos ministerija ir finansuojamas iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo.

 

Tauragesradijas.lt inform.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
„Gero apetito!“ Muzika pietaujantiems
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Dronas
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija
Onija
Tauragės žinios
Tauragės žinios
Bajorsta

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti