Regioninių radijo stočių iniciatyva – dar viena nauja nominacija M.A.M.A 2019Rugsėjo 26, 2019

Regioninių radijo stočių iniciatyva – dar viena nauja nominacija M.A.M.A 2019

Prestižinių Lietuvos muzikos apdovanojimų M.A.M.A organizatoriai kitų metų sausį Kauno „Žalgirio“ arenoje surengs ceremoniją, kupiną naujovių. Kiek anksčiau buvo pranešta, kad šalies geriausių atlikėjų ir grupių pagerbimo vakarą susijungs metų atlikėjo ir atlikėjos nominacijos bei atsiras nauja – „urban“ kategorija. Šiandien skelbiama dar viena naujiena – bus įvertinta ir tradicinė popmuzika.

Pasauliniai pavyzdžiai rodo, kad į „urban“ nominaciją gali pretenduoti ir roko, ir hiphopo, ir regio, ir net popmuzikos žanrai. Bet kuris artistas gali kurti „urban“ – muziką, kuri nėra provinciali savo pačiomis ištakomis.

 

Tačiau lygiagrečiai naujiesiems žanrams ir požanriams Lietuvoje stiprias pozicijas išlaiko tradicinė popmuzika ar kitaip – lengvosios muzikos atšaka, kuri ėmė formuotis dar tarpukariu. Tai – melodingi pramoginiai kūriniai lengvai įsimenamais tekstais.

Pasauliniu mastu į tokią kategoriją galėtų pretenduoti superhito „Despacito“ kūrėjai. Lietuvos pop muzikoje gausu savų lengvosios, tradicinės popmuzikos vėliavnešių. Tai „Yva“, „Pikaso“, „Patruliai“, „Du Donatai“, Romas Dambrauskas, Žilvinas Žvagulis, Valdas Lacko, „69 Danguje“, Katažina Zvonkuvienė ir visa serija kitų grupių bei atlikėjų, kurių hitus minos gerbėjų moka mintinai, tačiau jie nebūtinai patekdavo į M.A.M.A nominantų sąrašus.

 

Iniciatyvos keisti situaciją ėmėsi Lietuvos regioninių radijo stočių asociacija, vienijanti 10 asocijuotų narių – didžiausių Lietuvos miestų radijo stotis, kurios savo transliacijų aprėptimi beveik dengia visą Lietuvą ir regionuose yra arčiausiai žmonių.

Įvykus diskusijai apie tai, kad regioninio radijo grojama pramoginė muzika kai kuriais atvejais skiriasi nuo nacionalinių kanalų transliuojamos muzikos, buvo nutarta įsteigti papildomą M.A.M.A nominaciją.

 

„Ir anksčiau esame girdėję pastabų, kad koncentruojame dėmesį į daugmaž dviejų didmiesčių popmuzikos kultūrą ir ignoruojame tai, kas svarbu ir populiaru periferijoje. Yra toks tradicinės populiariosios muzikos žanras rinkoje, jo galia nenuginčijama ir šio žanro atstovai šįkart taip pat turės galimybę konkuruoti M.A.M.A apdovanojimuose“, – pakomentavo ceremonijos rengėjai.

 

Šios kategorijos nominantų penketuką sudarys M.A.M.A Taryba, bendradarbiaudama su regioninių radijo stočių asociacija. Bus remiamasi tradiciniais kriterijais: ar buvo išleistas / prodiusuotas originalios muzikos pilnas albumas, atliktas bent vienas originalus kūrinys, kuris sulaukė didelio atgarsio visuomenėje (arba grojamą stilistiką atitinkančiame klausytojų rate), ar jis užėmė pirmas vietas radijo stočių bendruose ar specializuotose topuose skaitmeninėje erdvėje arba Asociacijų LATGA ir AGATA duomenimis buvo tarp 6 dažniausiai viešai atliekamų kūrinių. Šansus laimėti didina ir sukurtas televizinę kokybę atitinkantis vaizdo klipas, surengtas koncertinis turas (ne mažiau 7 koncertų serija), autorinis koncertas, kuriame dalyvavo daugiau nei 2000 žiūrovų bei atstovavimas Lietuvai tarptautiniame muzikos renginyje ar konkurse, jei jame buvo sulaukta didelio dėmesio bei pripažinimo.

 

Nominacijos nugalėtoją rinks asocijuotos regioninės radijo stotys ir visos Lietuvos žmonės – bus sudaryta galimybė balsuoti specialioje platformoje viename didžiausių nacionalinių portalų.  Lietuvos muzikos apdovanojimai M.A.M.A 2019 įvyks kitų metų sausio 31 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje. Pozicijų neužleidžiantis renginys organizuojamas jau 9 kartą.

 

  • Regioninių radijo stočių iniciatyva – dar viena nauja nominacija M.A.M.A 2019
  • Regioninių radijo stočių iniciatyva – dar viena nauja nominacija M.A.M.A 2019
  • Regioninių radijo stočių iniciatyva – dar viena nauja nominacija M.A.M.A 2019

Tauragesradijas.Lt inform.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Tautrage Jazz 2020
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Onija Vaga
Sweet Express
Dronas

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti