Ričardas Diržys –,,Būkim pažįstami!” Liepos 21, 2022

Ričardas Diržys –,,Būkim pažįstami!”

Ričardas Diržys –,,Būkim pažįstami!” bendraautorius, jam kilo ši idėja supažindinti žmones su atvykusiais, kurie bando įsikurti Lietuvoje.

“Veikla prasidėjo 2011, viena iš priežasčių buvo, kad mes bandėme suburti NVO į bendrą koaliciją ir norėjome, kad būtų atstovaujamos visos viešosios sritys, bet srityje apie užsieniečių integraciją mes neradome jokių veikiančių organizacijų. Mintis atėjo vien dėl to. Patys ėmėmės iniciatyvos”,- sakė R. Diržys.

 

Situacija nuo 2011 metų pasikeitė drastiškai, tada Lietuvoje ne ES piliečių turinčių teisę laikinai ar ilgalaikiai gyventi Lietuvoje buvo mažiau nei 40000. Šių metų sausio mėnesį tas skaičius pasiekė 100000, o nuo vasario 24 dienos į Lietuvą atvyko daugiau nei 50000 Ukrainiečių. Bet jau prieš karą Ukrainiečių buvo didelė dalis tame 100000 skaičiuje.

Anot Ričardo Diržio dauguma (apie 80%) užsieniečių į Lietuvą važiuoja studijuoti. Kiti dėl darbo ar karjeros galimybių ir žinoma yra meilės emigrantai. Jo projekto ,,Būkime Pažįstami” tikslas yra sklaidyti stereotipus, jis sako, kad žmonės Lietuvoje yra pakankamai tolerantiški, jiems net yra rodoma daugiau pagarbos nei lietuviai rodo vieni kitiems. Daugiausiai netolerancijos yra iš senesnių žmonių, nes jaunesniems kita rasė ar religija netrukdo bendrauti. Svarbiausia yra pažinti kitas kultūros, kad suprastume žmones iš jų, tipiškai žmonės yra labiausiai nusiteikę prieš musulmonus, nors gyventojai ir nerodo jiems nepagarbos, bet viduje jaučia nerimą. Kalbino Vilija Ramanauskienė.

Tauragesradijas.lt inform. / Asmeninio archyvo nuotr.

 

Projektą galite sekti Facebook Būkim Pažįstami, ten galite rasti daug informacijos apie tai, kaip užsieniečiai yra įsikūrę ir gyvena Lietuvoje.

Projektas yra bendrai finansuojamas iš Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo 2014-2020 metų nacionalinės programos lėšų.

Laidos partneriai: Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centras ir Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondas.

 

 

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
„Vakaro muzika“
https://www.gustindecor.com
zaliasis regionas
lions
jazz
renginiai
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Šilalės artojas
Spotify
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
taurage2023.lt

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti