R.Juknevičienė: NATO sugrįžo į savo esmę, dėl kurios ir buvo sukurtasLiepos 14, 2023

R.Juknevičienė: NATO sugrįžo į savo esmę, dėl kurios ir buvo sukurtas

Viso pasaulio dėmesys šią savaitę buvo nukreiptas į Vilnių, kur vyko NATO viršūnių susitikimas, o jo rezultatai vadinami istoriniais.

„Žinau NATO iš vidaus ir galiu apibendrindama palyginti situacijas tuomet ir dabar. Man atrodo, tai yra kaip diena ir naktis, NATO sugrįžo į savo esmę, dėl kurios ir buvo sukurtas 1949 metais. tai yra savo teritorijos apginamumą“, –  neabejoja Europos Parlamento Europos liaudies partijos frakcijos vicepirmininkė Rasa Juknevičienė.

R. Juknevičienė lygina savo darbo Lietuvoje metus, kuomet teko tiesiogiai dalyvauti NATO veikloje. Anot jos, labai gerai, kad daug sprendimų atiduota kariškiams, mažiau priklauso nuo politikų.

„Tikėjausi stipresnio žodyną apie Ukrainą, bet kai prisimeni, kad vos prieš 16 mėnesių Jungtinės Valstijos siūlė V.Zelenskiui lėktuvą, kad jis galėtų saugiai palikti Ukrainą, ir niekas netikėjo, kad Ukraina bus ten, kur nueita šiandien, tai vėl yra kaip diena ir naktis“. – prisimena buvusi Lietuvos Krašto apsaugos ministrė.

 

Anot R.Juknevičienės, vakariečių sąmonėje įvykę didžiuliai pokyčiai, Europos Parlamentas taip pat vieningai pritaria, kad Ukraina būtų NATO nare.

„Įvykę didžiuliai lūžiai ir to priežastis – ukrainiečių drąsa, aišku, ir pats Putinas prie to prisidėjo“, – šypsosi EP Saugumo ir gynybos pakomitečio pirmininko pavaduotoja.

Ukraina grįžo iš Vilniaus ir su saugumo garantijomis iš G7 šalių, tai yra vieni svarbiausių sprendimų.

 

Labai svarbu, kad ir NATO valstybių žmonės supranta, kaip svarbu tai, kas vyksta Ukrainoje ir demokratijos pergalė šioje šalyje. Šis karas pasauliui atvėrė akis, tikina R.Juknevičienė, net tolimąjame Taivane puikiai žinoma ir suprantama karo Ukrainoje svarba. EP pradėtas procesas, kad Europoje būtų atvertas kelias pramonei didesnei amunicijos gamybai.

Klausykite plačiau pokalbį su europarlamentare Rasa Juknevičiene.

Laida rengiama bendradarbiaujant su Europos liaudies partijos frakcija Europos Parlamente

 

Tauragesradijas.lt inform.

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kredito unija
Tauragės zžinios
http://www.moto-way.lt/
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti