Saulius Petreikis pristato naują albumą ,,Sekma ryta” (video)Spalio 9, 2020

Saulius Petreikis pristato naują albumą ,,Sekma ryta” (video)

Saulių Petreikį galima būtų pavadinti produktyviausiu pasaulio (angl. world) muzikos žanrų kūrėju ir atlikėju Lietuvoje.  Jis nuolat stebina savo muzikos klausytojus neišsemiama energija, unikaliu muzikiniu talentu bei nevaržoma išmone valdant iš tolimiausių pasaulio kraštų surinktus pučiamuosius instrumentus, kurių Sauliaus kolekcijoje – net virš 50. 

 

Šiuo metu Saulius ruošia jau 10- ąjį albumą „Sekma ryta“, kuris melomanus pasieks kovo mėnesio pabaigoje. Tai švelnumu ir jautriomis melodijomis apipintas darbas,  kuris bus išleistas CD ir LP formatais. Kompozitorius atskleidžia, kad albumo dainos dienos šviesą išvydo natūraliai, ieškant koncertinę programą papildančių kūrinių. 

 

 

„ Į ,,Sekma rytą” sudėjome senovines lietuvių liaudies dainas, kurios būdavo perduodamos iš kartos į kartą, bet visgi šiuo laikmečiu tapo gan primirštos. Kartu su brolio Donatu eksperimentuojant radome dainoms naujų atspalvių, kurie po truputį įgavo konkrečią formą bei tapo atskirais, savarankiškais kūriniais”, - dalinasi Saulius. 

 

Vienam iš naujo albumo kūrinių dainos žodžius Saulius parašė kartu su savo žmona Dovile. Saulius prasitaria: ,,Šis albumas – išskirtinis. Jame atsigręžiame į lietuvių etninį paveldą, išlikusį dainose, kurį perteikiame klausytojams savomis interpretacijomis. Ne paslaptis, jog liaudies dainos išlikę mūsų kultūroje dėka moterų – motinų, promočių. Tad šį albumą taip pat norime skirti moteriškajai protėvių linijai, kurios dėka mus pasiekia archainiai sąskambiai ir platūs muzikiniai klodai”. 

 

 

Albumo kūrinius įdainavo Vytautė Pupšytė, kurią muzikos mylėtojai galės išgirsti ir albumo pristatymo koncertuose. Vytautės prisilietimas jautriai išpildo albumo nuotaiką tuo pačiu atskleisdamas dainingai sudėliotas instrumentų linijas. 

 

,,Šis albumas - vientisas, nuostabus, širdį glostantis muzikinis patyrimas. Nuoširdžiai kviečiu ateiti pajusti skonį išpuoselėtų nuotaikų ir tos lietuviškosios pusės, kurios deka gebame džiaugtis vienas kitu, užjausti ir pajusti artumą vienas kitam’’ - šypsosi Vytautė.

 

  • Saulius Petreikis pristato naują albumą ,,Sekma ryta” (video)

Tauragesradijas.lt inform.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
„Gero apetito!“ Muzika pietaujantiems
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Dronas
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija
Onija
Tauragės žinios
Tauragės žinios
Bajorsta

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti