Sausio 12-ąją – tradicija tapusi akcija „Sustok už Didvyrius“Sausio 9, 2024

Sausio 12-ąją – tradicija tapusi akcija „Sustok už Didvyrius“

Sausio 12 d., penktadienį, Tauragėje bus minima Laisvės gynėjų diena. 1991 m. tūkstančiai beginklių Lietuvos žmonių drąsiai priešinosi sovietų karinei agresijai. Ši diena simbolizuoja pergalę ir pasipriešinimą, ragina branginti ir niekada nepamiršti aukų už laisvę.

 

Laisvės gynėjų dieną pradės pilietinė iniciatyva „Pergalės šviesa“. Gyventojai kviečiami prisijungti į akciją iš savo namų, įstaigų, mokyklų ir darboviečių - 08.00 languose uždegant simbolines atminimo žvakutes.

 

Vėliau, Tauragės rajono savivaldybė, Lions klubas ir Tauragės kultūros centras organizuoja akciją „Sustok už didvyrius“. Tai jau tradicija tapęs renginys, siekiantis suvienyti kartas ir puoselėti bendruomeniškumą.

 

Sausio 12 d., 12 val. akcijos dalyviai vienai minutei sustos už Didvyrius Dariaus ir Girėno gatvėje ir pagerbs kovotojų už laisvę aukas bei vis dar kovojančius didvyrius. Šiais metais, po akcijos, Pilies aikštėje vyks trumpa 20 minučių trukmės minėjimo ceremonija, kurios metu bus giedamas Lietuvos himnas ir įžiebiami simboliniai Atminimo laužai.

 

„Sustok už didvyrius“ kasmet suburia šimtus Tauragės gyventojų vienybės momentui. Organizatoriai ragina Tauragės gyventojus jungtis į akciją aktyviai kaip ir kasmet, atsinešti Lietuvos vėliavas ir trispalvę atributiką. O tuos, kuriems nepavyks prisijungti prie gyvos žmonių grandinės miesto centre, ragina prie akcijos jungtis iš savo bendruomenių, namų kiemų, iškeliant trispalvę ir kartu sustojant vienai minutei.

 

16.00 Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje bus aukojamos Šv. Mišios. Iškart po Mišių, skvere prie Švč. Trejybės bažnyčioje vyks atminimo valanda „Šviesa spindės tamsoje“. Toliau bus deginami Atminimo laužai, dalyvaus dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ choro solistai, Šaulių organizacija, savanoriai susirinkusius vaišins arbata.

 

Laisvės gynėjų dienos minėjimo programa, sausio 12 d:

08:00 - Pilietinė iniciatyva „Pergalės šviesa“ - atminimo žvakučių uždegimas mokyklose, įstaigose ir namuose

12:00 - Akcija "Sustok už didvyrius" (Dariaus ir Girėno g.)

12:10 - Sausio 13-osios minėjimas (Pilies aikštėje)

16:00 - Šv. Mišios (Švč. Trejybės bažnyčioje)

17:00 - Atminimo valanda "Šviesa spindės tamsoje" (skvere prie Švč. Trejybės bažnyčios)

 

  • Sausio 12-ąją – tradicija tapusi akcija „Sustok už Didvyrius“
  • Sausio 12-ąją – tradicija tapusi akcija „Sustok už Didvyrius“

Tauragesradijas.lt inform.

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
„Vakaro muzika“
dalyvaujamojo biudzeto projektams
gustin
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
renginiai
Spotify
Šilalės artojas
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti