Šilalės rajone kyla naujas karinis miestelis: Pajūrio miestelyje bus įkasta simbolinė laiko kapsulėRugsėjo 14, 2022

Šilalės rajone kyla naujas karinis miestelis: Pajūrio miestelyje bus įkasta simbolinė laiko kapsulė

Krašto apsaugos ministerija, plėsdama Lietuvos kariuomenės infrastruktūrą, šią vasarą drauge su privataus sektoriaus partneriais pradeda trijų naujų karinių miestelių statybas. Penktadienį, rugsėjo 16 d. ,  Šilalės rajone, Pajūrio miestelyje,  kur šiuo metu yra dislokuotas Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio  artilerijos batalionas, bus iškilmingai pradedamos jau antrojo karinio miestelio statybos. Simbolinės laiko kapsulės ceremonija bus pažymėta naujojo karinio miestelio statybų pradžia.

 

Kapsulę su laišku ateities kartoms į būsimo miestelio pamatą Pajūryje  įkas Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus ir „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.  Krašto apsaugos ministerija pernai sutartį dėl karinio miestelio Pajūryje statybų pasirašė su šiai bendrovei priklausančia įmone „Salvinta“.

 

Naujasis miestelis Pajūryje iškils šalia  modulinės konstrukcijos kareivinių, kuriose nuo  2017 m. dislokuoti ir tarnybą atlieka Lietuvos kariuomenės pėstininkų brigados „ Žemaitija“  brg. gen. M. Pečiuliono  artilerijos bataliono kariai.

 

Numatomas bataliono dydžio karinio miestelio Pajūryje plotas – 9,47 ha.  Šalia modulinės stovyklos iškils  administracinės ir specialiosios paskirties pastatai: kareivinės, valgykla, štabas, medicinos punktas ir kt. Taip pat suplanuota sporto patalpų ir aikščių. Miestelyje bus statoma ir techninės paskirties pastatų:  sandėlių,  garažų, bus degalinė, plovykla, pastogė technikai.  Taip pat  bus  įrengtos ir rikiuotės ir technikos aikštės, automobilių parkavimo vietos, tarp kurių ir specialiai pritaikytos elektromobiliams ir žmonėms su negalia.

 

Pirmojo karinio  miestelio statybas rugpjūčio pabaigoje „Darnu Group“  oficialiai  pradėjo Vilniaus rajone, Rokantiškėse. Netrukus  prasidės  ir trečiojo karinio miestelio Šiauliuose statybos, kurias vykdys „Eika“ grupės įmonė „Partnerystės projektai keturi“.

 

Visų trijų karinių miestelių statybų partnerystės  sutartys pasirašytos 15 metų laikotarpiui – iš jų projektavimui ir statybai skirtas dviejų su puse metų laikotarpis, o 12,5 metų laikotarpis numatytas infrastruktūrai prižiūrėti ir aptarnauti.   Šių  miestelių statybas planuojama užbaigti 2023 m. pabaigoje – 2024 m. pradžioje. Visuose trijuose naujuose miesteliuose galės dirbti ir tarnauti iki 2,5 tūkst. karių ir krašto apsaugos sistemos civilių darbuotojų.

 

Trijų karinių miestelių statybos yra strateginis Krašto apsaugos ministerijos projektas. Juo siekiama didinti Lietuvos kovinius pajėgumus, užtikrinti fizinę infrastruktūrą Lietuvos kariuomenės kovinių pajėgumų nuolatiniam dislokavimui, stiprinti gynybą ir atgrasymą.

 

Tai pirmas kartas, kai  projektas krašto apsaugos sistemoje vykdomas viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu.  Sprendimas vystyti naują karinę infrastruktūrą pasitelkiant verslą buvo priimtas atsižvelgus ne tik į privataus sektoriaus gebėjimą vienu metu vystyti kelis didelės apimties projektus, bet ir dėl didelių investicijų į ginkluotės modernizavimą bei naujų gynybinių sistemų įsigijimą krašto apsaugos sistemoje.

 

Krašto apsaugos ministerijos inform.

  • Šilalės rajone kyla naujas karinis miestelis: Pajūrio miestelyje bus įkasta simbolinė laiko kapsulė
  • Šilalės rajone kyla naujas karinis miestelis: Pajūrio miestelyje bus įkasta simbolinė laiko kapsulė
Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
„Vakaro muzika“
dalyvaujamojo biudzeto projektams
gustin
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
renginiai
Spotify
Šilalės artojas
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti