Šilalės rajono laikraščio „Šilalės artojas“ anonsasKovo 7, 2023

Šilalės rajono laikraščio „Šilalės artojas“ anonsas

Šiais metais Šilalės rajono laikraštis „Šilalės artojas“ vykdo du kultūrinius šviečiamuosius projektus, kuriuos iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

 

Visus metus laikraščio ir internetinio portalo www.silalesartojas.lt skaitytojai skaitys įdomias, išsamiai parengtas publikacijas, keliaus istoriniais takais, susipažins su Šilalės kraštą kūrusiomis ir kuriančiomis asmenybėmis ir kt.

 

Plačiau pristatome iš dalies finansuojamus Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo projektus.

Projekto „Klausytis, išgirsti, suprasti“ publikacijos, paremtos autoritetingų ekspertų komentarais, padės stiprinti visuomenės atsparumą melagienoms, analizuos, kaip atpažinti propagandą, aiškins, kas ją skleidžia ir kokiais tikslais, jose bus diskutuojama, ar gebame kalbėtis ir ieškoti bendro sutarimo su skirtingų požiūrių ir tautybių atstovais, nagrinėjama, kokia yra propagandos grėsmė demokratinei visuomenei ir kaip jai atsispirti. Laikraštyje ir internetiniame portale nuo pat Rusijos karo Ukrainoje pradžios skelbiami reportažai iš Ukrainos, kalbinami ukrainiečiai, apsistoje Šilalės rajone, skatinamos pilietinės iniciatyvos ir pan. Tauragiškiai, neturintys galimybės skaityti popierinio „Šilalės artojo“ laikraščio, projekto „Klausytis, išgirsti, suprasti“ publikacijas gali rasti internetiniame puslapyje www.silalesartojas.lt

Medijų raštingumo temomis publikacijas rengia DIGIRES projekto dalyvė Brigita Sabaliauskaitė, 

karybos analitikai Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos docentas Viktor Denisenko ir kt.

 

Projektas „Krašto turtas: žmonės, istorija, tradicijos“ analizuoja kultūrines šviečiamąsias temas, publikacijomis stiprinamas krašto tradicijų, paveldo, istorijos vaidmuo, didinamas kultūros ir meno kūrėjų autoritetas, pristatomi literatai, šviesuoliai. 2023 m. „Šilalės artojuje“ bus gvildenamos tokios temos kaip: „Medinis Šilalės krašto paveldas (bažnyčios ir koplyčios); Šilalės krašto žydai: istorija, atmintis paveldas; kalbinami Šilalės Garbės piliečiai; primenama, kas liko neužrašyta-buvusių tremtinių, kultūros darbuotojų, kraštiečių gyvenimai ir veikla, „netilpusi“ į enciklopedijas, bet reikšminga Šilalės kraštui. Jauniesiems skaitytojams tradiciškai skiriamos rubrikos „Jaunimo kertelė“, „Tarp skambučių“, kur patys moksleiviai, aktyvus jaunimas dalijasi savo pasiekimais, pasakoja apie projektus ir kt. Projekto eigoje bus kalbinami etninės kultūros puoselėtojai, tautodailininkai, dvasininkai ir kt., analizuojama jų veikla ir įtaka Šilalės raidai, kultūrai bei tradicijoms. Atskiras publikacijų ciklas numatomas aviacijos istorijai – šiemet minėsime „Lituanicos“ skrydžio 90-metį, todėl bus diskutuojama, ar deramai yra įamžintas iš Vytogalos kilusio lakūno Stasio Girėno atminimas. Projekto publikacijos taip pat skelbiamos www.silalesartojas.lt

 

Kviečiame su Šilalės rajono laikraščiu „Šilalės artojas“ keliauti kultūros, tiesos ir pažinimo takais.

 

Partnerių turinys

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kultūros publicistinės laidos „Ant rubežiaus“
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti