Šilutėje vyko Karo policijos pratybos „Šerifas 2024“ (video)Birželio 26, 2024

Šilutėje vyko Karo policijos pratybos „Šerifas 2024“ (video)

Birželio 24 d., Šilutėje, vyko Lietuvos kariuomenės Karo policijos (KP) organizuojamos tarptautinės pratybos „Šerifas 2024“, kurių metu riaušių malšinimo operacijas vykdė Lietuvos kariuomenės KP pareigūnai, sąjungininkų vienetai bei Viešojo saugumo tarnyba (VST) prie Vidaus reikalų ministerijos. Riaušių malšinimo operacijoje buvo pasitelkta vandens patranka, spec. priemonės, vykdomas minios kontroliavimas. Tokios treniruotės yra ypatingai svarbios ruošiantis galimoms taikos meto krizėms ir iššūkiams.

 

“Džiugu, kad Karo policijos pratybos „Šerifas“ tapo tokio masto, jog treniruotis drauge galime pakviesti ir kitas teisėsaugos institucijas bei mūsų sąjungininkus iš kitų valstybių. Didžiausias dėmesys pratybų metu skiriamas koordinacijai vykdant bendras operacijas stiprinant tarpusavio paramą, veiksmus ir valdymą, reaguojant į besikeičiančias aplinkybes, taip priartėjant prie šiuolaikinių iššūkių ir grėsmių, teikia paramą ginkluotosioms pajėgoms įskaitant ikiteismines operacijas“, –  kalbėjo KP vadas plk. ltn. Raimundas Ivanauskas.

 

Pratybose “Šerifas 2024” metu, padaliniai sinchronizuotai ir sąveikoje vykdo svarbių asmenų apsaugą, asmenų sulaikymo ir jų konvojavimo operacijas. Pratybose dalyvauja karo policijos pareigūnai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Vokietijos, Belgijos, Estijos, Čekijos ir Portugalijos.  Pratybų tikslas – treniruoti Lietuvos kariuomenės Karo policijos padalinius planuoti ir vykdyti bendras kovinės paramos operacijas su NATO Karo policijos sąjungininkais ir Lietuvos teisėsaugos institucijomis.

 

Kariai iki birželio 28 d. treniruosis Šilutės, Šilalės, Klaipėdos miesto savivaldybių teritorijose. Pratybos vyks šviesiu ir tamsiu paros metu: kariai judės pėsčiomis arba su ratinėmis karinėmis transporto priemonėmis, naudos imitacines – specialiąsias priemones. Didelė dalis užduočių bus vykdoma civilinėse teritorijose, kurių naudojimas karinių pratybų tikslais yra iš anksto suderintas su vietos savivaldos institucijomis ir jų savininkais.

 

Karo policija – Lietuvos kariuomenės padalinys, vykdantis teisėsaugą ir palaikantis saugumą ir tvarką Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemoje Karo policijos įstatyme ir kituose teisės aktuose nustatyta tvarka. Pagrindiniai karo policijos uždaviniai yra nusikaltimų bei kitų teisės pažeidimų prevencija, jų atskleidimas ir tyrimas, tvarkos ir drausmės karinėse teritorijose ir kariuomenėje palaikymas, karinio transporto eismo saugumo priežiūra.

 

LK informacija/kpt. Edvino Urbono nuotraukos

vyr. srž. sp. Tomo Kavaliausko video medžiaga 

 

  • Šilutėje vyko Karo policijos pratybos „Šerifas 2024“ (video)
  • Šilutėje vyko Karo policijos pratybos „Šerifas 2024“ (video)
Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kultūros publicistinės laidos „Ant rubežiaus“
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti