Šiluva kviečia į nemokamus didingos sakralinės muzikos koncertus Spalio 8, 2019

Šiluva kviečia į nemokamus didingos sakralinės muzikos koncertus

Tylų lietuvišką rudenį Šiluvoje suvirpins šimtai balsų: jau spalio 12-13 dienomis Šiluvos šventovėje skambės pirmasis sakralinės chorinės muzikos festivalis „Regina Angelis“. Nemokamuose festivalio renginiuose dainuos ir gros per 250 atlikėjų – koncertinėje programoje pasirodys 8 chorai ir Lietuvos kariuomenės orkestras. 

 

„Norime garsinti Šiluvą ne tik kaip dvasinės piligrimystės centrą Europoje, bet ir kaip meno  bei kultūros sklaidos vietą, pasitelkdami vaizduojamuosius menus, teatrą ir, žinoma, muziką. Tad šiemet jau vykusią Šiluvos meno bienalę ir „Meno forto“ teatro pasirodymus natūraliai pratęsia sakralinės muzikos festivalis „Regina Angelis“, kuris ne tik organiškai atliepia Šiluvos šventovės dvasią, bet ir, tikimės, galės tapti tęstiniu renginiu,“ – sako Raseinių r. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vyr. specialistė Silvija Čižaitė-Rudokienė.  

 

Sukurti sakralios muzikos šventę buvo patikėta tarptautinius laurus skinančio Raseinių rajono kultūros centro mišraus choro „Šatrija“ vadovui Gražvydui Jegnorui, kuris pabrėžia, kad chorinis dainavimas neatsiejamas nuo sakralinės muzikos, ir sunku būtų rasti chorą, savo repertuare neturintį sakralinės muzikos kūrinių. 

 

„Pridėkime dar tai, kad bažnyčia yra viena geriausiai akustiškai skambančių koncerto salių. Visoje šalyje rastume vos vieną kitą patalpą, pritaikytą choriniam žanrui taip tobulai, kaip tam tinka bažnyčios, – sako ilgametis chorvedys. – Kartu su „Šatrijos“ choru ne kartą giedojome Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilikoje, tad teko įsitikinti jos puikia akustika – erdvių puošyba tobulai sklaido garsą ir sukuria didingą skambėjimą“. 

 

Festivalio data pasirinkta ne atsitiktinai: kiekvieno mėnesio 13 dieną Šiluvoje švenčiama Marijos diena. O ir pavadinimą „Regina Angelis“ G. Jegnoras teigia sugalvojęs, norėdamas pagerbti viso krašto ir angelų karalienę Mariją.  Pirmąją festivalio dieną, šeštadienį, sakralinę muziką atliks trys chorų kolektyvai iš Vilniaus, Kauno ir Pasvalio. Antrąją dieną, sekmadienį, koncertuos penki Šiaulių ir Klaipėdos krašto chorai, kurie kartu su Lietuvos kariuomenės orkestru yra paruošę įspūdingą John Rutter kūrinį „Magnificat“. Beje, dar vienas malonus sutapimas: koncerte dainuosianti operos solistė (sopranas) Ieva Goleckytė-Jarašė – taip pat kilusi iš šio krašto, raseiniškė, Raseinių meno mokyklos auklėtinė. Per dvi festivalio dienas Šiluvoje dainuos ir gros apie pustrečio šimto atlikėjų, iš viso – 8 chorai.

 

Sakralinės muzikos festivalis REGINA ANGELIS vyks Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilikoje 2019 m. spalio 12-13 dienomis.

Koncertuos chorai „Varpas“, „Saluto“, „Canticum novum“, „Šatrija“. John Rutter kūrinį „Magnificat“ atliks Lietuvos kariuomenės orkestras, chorai „Polifonija“, „Cantare“, „Kristale“, „Pajūrio aidos“. Diriguos Tomas Ambrozaitis, solistė Ieva Goleckytė-Jarašė.

 

Detali renginio programa čia.

 

Tauragesradijas.Lt inform.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Tautrage Jazz 2020
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Reklamos priedai
Onija Vaga
Sweet Express

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti