Skirtingų kartų žiūrovams – spektaklis apie Kalantinių įvykius Kaune Balandžio 7, 2023

Skirtingų kartų žiūrovams – spektaklis apie Kalantinių įvykius Kaune

Balandžio 20 d. 18 val. Tauragės kultūros rūmuose rodomas Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis „Kauno pavasaris‘72“ (rež. Jonas Tertelis). Europos kultūros sostinės metais sukurtas spektaklis atkeliauja į Mažąją Lietuvos kultūros sostinę.

 

Šis spektaklis įkvėptas Romo Kalantos ir 1972 m. gegužės vidurio įvykių Kaune, kuomet protestuodamas prieš sovietinę santvarką Miesto sode susidegino 19-metis jaunuolis, o pavymui nuvilnijo jaunimo pasipriešinimo sovietų valdžios ir jėgos struktūroms banga. Taip gimė Kauno pavasaris. Kalbėti ir analizuoti šį įvykį galima nenustojamai, juolab, kad yra gyvų įvykių liudininkų, o taip pat nemažiau svarbu apie tai kalbėti jaunajai kartai, kuri nepatyrusi to laikotarpio.

 

Spektaklis „Kauno pavasaris‘72“ sukurtas jaunos kūrėjų komandos – ji nebando atkurti praeities įvykių ir nepasakoja Romo Kalantos istorijos. „Kauno pavasaryje’72“ persipina faktinė medžiaga, išmonė ir šiandieninis žvilgsnis į 1972 metų įvykius Kaune. Spektaklyje keliamas klausimas, kaip šiandieninėje visuomenėje skamba 19-mečio Romo Kalantos aktas, bandoma nutiesti savotišką sąmoningumo tiltą tarp to, kaip pasaulį suvokia dabartinės Lietuvos jaunimas, ir to, kaip priespaudos, įtarumo ir primestos socialinės sanklodos suformuotoje atmosferoje galėjo jaustis ano meto devyniolikametis. Spektaklyje analizuojamos ano laikmečio nuotaikos, lūkesčiai ir įtampos.

 

Spektaklio kūrėjai nesiima kritiškai vertinti anuometinės tėvų ir senelių kurtos visuomenės, neaukština šiandieninio vakarietiškų vertybių pasaulio, bet kelia klausimą: ar tikrai R. Kalantos pasiaukojimo aktas ir jo išprovokuoti įvykiai yra vien tik praeitis, ar istorija kartojasi?

 

Bilietai platinami Tauragės  kultūros rūmų kasoje ir www.bilietai.lt.

 

NKDT informacija

Donato Stankevičiaus nuotraukos

Pranešimas spaudai

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
„Vakaro pasakaitė“ /kartojimas/
http://www.moto-way.lt/
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti