Spaudos laidojimo diena?Gegužės 7, 2020

Spaudos laidojimo diena?

Šiandien, minint laisvos lietuviškos spaudos ir knygos dieną, mes esame nelaisvėje – karantine. Kokia bus žiniasklaida po šio sunkaus periodo, kuris užklupo iš pasalų ir labai stipriai mums visiems įkando? Ar išsigydysime žaizdas? Ar teks amputuoti kai kurias žiniasklaidos galūnes, priklauso tik nuo mūsų sąmoningų sprendimų.                                                  

Tikiu, kad nėra abejojančių: žiniasklaidos įvairovė, nepriklausomybė ir gera sveikata mūsų visuomenės statybose yra vieni kertinių akmenų.

 

Žiniasklaida per dvi savaites prarado apie 40 proc. finansavimo. Tiek nukrito reklamos rinkos investicijos. Ką daryti? Verkti, skųstis, maldauti gerojo dėdės Semo? Seimo? Manau, tai nėra teisingas, laisvas, stiprus kelias. Seimo, Vyriausybės ar kiti tarnautojai turi suprasti, kokia svarbi yra žiniasklaida, ir patys priimti sprendimus. Tie sprendimai turi būti greiti. Kitaip žiniasklaida nugangrenuos. Tai, deja, jau vyksta.

Žiniasklaida be stipraus finansinio modelio pasidaro bedantė, paviršutiniška, neprofesionali ir pasiduodanti įtakoms.

 

Ką galime padaryti?

 

Šiandien noriu kreiptis į reklamdavius ir skaitytojus. Tik jūs galite padėti Lietuvos žiniasklaidai išlikti oriai, stipriai, laisvai. Šiandien mes švenčiame savo profesinę šventę su baime akyse, baime, kad mūsų profesija, kurios ypatinga svarba šalies žmonėms mes besąlygiškai tikime, taps pigiai parduodama preke. Mes negalime pakęsti tokių minčių. Yra tik vienas kelias, kad jūs, skaitytojai ir reklamdaviai, palaikytumėte žiniasklaidą savo investicijomis. Palaikytumėte tuos, kurių darbais tikite ir pasitikite.

 

Jūs balsuojate pinigais prenumeruodami lietuvišką spaudą ar interneto svetaines, investuodami į reklamą lietuviškuose kanaluose. Tik taip gali būti profesionalios žiniasklaidos tęstinumas. Nenustokite balsuoti, galvokite apie ilgalaikes perspektyvas. Dabar – praeis ir jį pamiršime, o išlikti vertybiškai stipriems ilgoje distancijoje – be galo svarbu. To reikia, kad Lietuvos stuburas tvirtėtų, o be stiprios žiniasklaidos to nepadarysime.

 

Žinau, kad esame vieningi ir stiprūs kartu, kai to reikia labiausiai. Ar įrodysime tai dar kartą?

 

Linkėjimai,

Tomas Balžekas

 

 

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Rubrika „Dienos svečias“ /kartojimas/
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
www.tauragejazz.lt
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
https://www.gustindecor.com
https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/the-ditties--taurage--estrada-372229/
Šilalės artojas

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti