Spuogeliai, raudonos dėmės… Kaip atsikratyti?Rugpjūčio 24, 2022

Spuogeliai, raudonos dėmės… Kaip atsikratyti?

Spuogeliai ar raudonos dėmės ant odos. Kas juos sukelia? Pokalbis apie mikrobiotą ir mikroorganizmus su gydytoja – dermatologe Jurgina Ūseliene.

 

 

 

Jurgina Ūselienė

 

Mikrobiota yra mikroorganizmų visuma, tai ir virusai, ir bakterijos, ir grybeliai, kurie gyvena mūsų organizme. Dažniausiai yra kalbama apie odos ir žarnyno mikrobiotą, jos yra susiję.

Viena iš dažniausių ligų, ypač vasarą, susijusių su mikrobiota yra įvairiaspalvė dedervinė. Ją sukelia grybeliai kuriuos turime visi, bet liga išsivysto tada, kai grybeliai nebesugyvena su imunine sistema. Nuo jos odoje atsiranda pleiskanų, o ant kūno odos raudonų arba rudų dėmelių, pasakoja gydytoja.

„Odos paviršių galim vertinti kaip terpę, kur grybeliai gyvena ir minta. Priklauso nuo kūno temperatūros, jei žmogus pavartoja daugiau alkoholio, mažiau miega, išvažiuoja į šiltesnę šalį,aplinka pasikeičia. Arba jei vartojam daugiau angliavandenių pasidarom saldesni“, – įtaką odai turinčius veiksnius vardija J.Ūselienė.

Geriausia profilaktika prieš visas ligas susijusias su mikrobiota yra sveikas gyvenimo būdas, didelę įtaką daro mityba. Stresas irgi veikia mikroorganizmus, dėl to stresuojantis žmogus turi didesnę tikimybę susirgti odos ligomis. Saikingai reikia mėgautis ir saulės voniomis, naudotis apsauginiu kremu. 

Daugiau patarimų klausykite „Sveikatos kultūros“ pokalbį su gydytoja dermatologe Jurgina Ūseliene.

 

Laidų ciklo „Sveikatos kultūra“ – Tauragės radijo eteryje klausykite trečiadieniais 11:05 val., pakartojimo šeštadieniais 10:05 val.

Pasirūpink savo emocine sveikata, apsilankyk www.pagalbasau.lt

Rinkimės sveiką ir aktyvią gyvenseną!

 

 

Laidos kuriamos bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija ir finansuojamos Europos socialinio fondo lėšomis.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija
www.tauragejazz.lt
https://www.facebook.com/Bijot%C5%B3-dvaro-festivalis-101096875976727/
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
https://www.facebook.com/mamuunija/

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti