Surengta keturioliktoji regioninė paroda „Aukso vainikas“Lapkričio 1, 2018

Surengta keturioliktoji regioninė paroda „Aukso vainikas“

Lietuvos liaudies kultūros centras 2005 m. įsteigė „Aukso vainiko“ apdovanojimą, kuris skiriamas liaudies meistrams už liaudies vaizdinę (skulptūrą, tapybą, grafiką, karpinius), taikomąją (tekstilės, keramikos, taikomųjų medžio dirbinių, kalvystės, juvelyrikos, pynimo iš vytelių, margučių, sodų, verbų), dailę bei kryždirbystę (kryžius, stogastulpius, koplytstulpius, koplytėles ir kitus tradicinės formos paminklus).

 

Parodos-konkurso tikslas – palaikyti gyvybingas lietuvių liaudies meno tradicijas, skatinti kuo daugiau liaudies meistrų įsitraukti į kūrybinę veiklą, pristatant ir populiarinant parodoje jų kūrinius, įvertinti ir pagerbti talentingiausius liaudies meistrus.

 

Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ surengta keturioliktoji regioninė (Tauragės apskrities) paroda „Aukso vainikas“, kurioje dalyvavo liaudies meistrai, tautodailininkai iš Tauragės, Jurbarko ir Šilalės rajonų – iš viso 19 autorių. Spalio 23 d. įvyko parodos uždarymo ir laureatų paskelbimo šventė. Komisija, sudaryta iš Lietuvos liaudies kultūros centro specialistų ir Tauragės rajono dailės žinovų, atrinko geriausius kūrinius respublikiniam turui.

 

Regioniniame ture už liaudies vaizduojamąją ir taikomąją dailę III-ąsias vietas laimėjo tauragiškiai medžio drožėja Ona Paulauskienė už skulptūrą ir Raimonda Sebeckienė už pynimą iš vytelių, II-ąsias –jurbarkiškė Laimutė Juzikėnaitė – Ašmonaitienė už tapybą, tauragiškė Milana Jaceničienė už audinius ir jurbarkiškė Elena Montvydienė už siuvinėtas staltieses. Pirmąsias vietas laimėjo ir į respublikinį turą pateko Alfonsas Maulius iš Šilalės už medžio skulptūrą, Tauragiškis Zenonas Radvilas už juvelyriką bei šilališkis kryždirbys Alvydas Pocius. Respublikinis parodos turas tradiciškai vyks sausio 6 d., per Tris karalius Širvintose.

 

 

Tauragesradijas.lt  inform.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Paros įvykių suvestinė /kartojimas/
Tautrage Jazz 2020
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Onija Vaga
Sweet Express
Dronas

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti