Sveikatos kultūraLiepos 21, 2022

Sveikatos kultūra

Laidose kalbėsime, kaip saugoti ir stiprinti sveikatą, mažinti lėtines neinfekcines ligas sukeliančių išvengiamų rizikos veiksnių paplitimą tarp šalies gyventojų, sergamumą ir mirtingumą nuo ligų, kurių galima išvengti veiksmingomis prevencinėmis sveikatos priežiūros priemonėmis. Teiksime praktines rekomendacijas kaip stiprinti gyventojų psichikos sveikatą, skatinsime sveikiau maitintis ir mankštintis, atsisakyti žalingų sveikatai įpročių, išvengti sužalojimų, mažinti infekcinių ir neinfekcinių ligų bei kitų sveikatos sutrikimų paplitimą.

 

1 laida. Kalbėjome apie profilaktinį vaikų sveikatos patikrinimą. Prieš mokslo metus visi moksleiviai raginami pasitikrinti sveikatą. Laidoje į aktualius klausimus atsako šeimos gydytoja Laura Svetlauskienė.

 

2 laida. Dantų profilaktika ir vaikų silantai. Kas yra dantų silantavimas, kaip jis atliekamas ir ar tai skausminga procedūra kalbėjome laidoje su odontologe Vitalija Mockuviene.

 

3 laida. Proktologinės progblemos. Gydytojas Simonas Ūselis.

 

4 laida. Apie garinius rūkalus, kaitinamąjį tabaką ir panašius cigarečių pakaitalus. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos koordinavimo skyriaus vedėja Aušra Želvienė.

 

5 laida. Kokios dažniausios priklausomybės Lietuvoje? Ar egzistuoja priklausomybės genas? Kur kreiptis pagalbos? Pokalbyje respublikinio priklausomybės ligų centro direktoriaus pavaduotoja daktarė Aušra Širvinskienė.

 

6 laida. Pokalbis su su "Kardiolitos" gydytoja dermatologe dr. Jurgina Ūseliene apie odos mikrobiotą, apie veiksnius, įtakojančius odos būklę, ko galima imtis, kad oda būtų sveika ir graži.

 

7 laida. „Visuomenės psichikos sveikatos būklės Lietuvoje rodikliai vertinant per daugelį metų nedžiugina, vis dar esame pirmi Europoje pagal savižudybių skaičių, turime labai didelius priklausomų žmonių, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo rodiklius,“ – pasakoja S.Bieliūnė.

 

8 laida. Apie psichikos sveikatą regionuose, kaip keičiasi požiūris, ar jis skiriasi didmiesčiuose ir, regionuose, ar nyksta mitai – pokalbis su Telšiuose dirbančiu gydytoju psichiatru Gintaru Naujoku.

 

Laidų ciklo „Sveikatos kultūra“ – Tauragės radijo eteryje klausykite trečiadieniais 11:05 val., pakartojimo šeštadieniais 10:05 val.

Pasirūpink savo emocine sveikata, apsilankyk www.pagalbasau.lt

Rinkimės sveiką ir aktyvią gyvenseną!

 

Laidos kuriamos bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija ir finansuojamos Europos socialinio fondo lėšomis.

 

  • Sveikatos kultūra
  • Sveikatos kultūra

Tauragesradijas.lt inform.

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
https://www.gustindecor.com
zaliasis regionas
lions
jazz
renginiai
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Šilalės artojas
Spotify
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
taurage2023.lt

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti