„Sveikatos kultūra“. Ar tikrai kreiptis į psichiatrą nebebaisu ir nebegėda?Rugsėjo 20, 2022

„Sveikatos kultūra“. Ar tikrai kreiptis į psichiatrą nebebaisu ir nebegėda?

Apie psichikos sveikatą regionuose, kaip keičiasi požiūris, ar jis skiriasi didmiesčiuose ir, regionuose, ar nyksta mitai – pokalbis su Telšiuose dirbančiu gydytoju psichiatru Gintaru Naujoku.

 

„Reikėtų pradėt apskritai nuo kartų skirtumo, koks yra požiūris vyresnio amžiaus žmonių apie psichikos sveikatą ir jaunų žmonių apie regiono bei didesnių miestų skirtumus ir mažesnių. Jaunesni žmonės kur kas greičiau ir kur kas noriau patys kreipiasi, jau būna nemažai apie sutrikimus pasidomėję ir galbūt net išbandę tam tikrus dalykus. Vyresnio amžiaus labiau stigmatizuoti, su ta baudžiamąją psichiatrija susidūrę, su grasinimais kokios pasekmės gresia ar darbe, ar  dėl vairuotojo pažymėjimo, ar kitais apribojimais kurių šiuo metu gerokai mažiau. Jaunesni žmonės tikrai mažiau baimių turi ir netgi mados reikalas atėjęs iš Jungtinių Amerikos Valstijų ar Europos vakarų jie kur kas lengviau ir kur kas greičiau kreipiasi į specialistus,“ – pasakoja Gintaras Naujokas.

 

Tai, kad žymūs žmonės atvirai kalba apie savo problemas, užsienio įžymybės, karališkųjų šeimų atstovai atvirai kalba apie tokius sutrikimus kaip depresija, ar netgi sunkesnius, kaip psichozės, ar panašiai, ir kad kreipiasi pagalbos, tai paskatina žmones kalbėti ir atsiverti greičiau, jie nebebijo, kreiptis į specialistus nebėra gėda.

Pokyčių atnešė ir karantinas. Be to, kad daug daugiau kalbama apie psichikos sveikatą, žmonės pabuvę uždaryti namuose patys panoro pokyčių ir kokybiško gyvenimo.

 

„Žmogus uždarytas toje erdvėje ir jeigu anksčiau jis galėdavo kažkur išeiti, „išsiventiliuoti“ dabar tapo uždarytas su savo šeima kurią turėtų mylėti, turėtų pasidžiaugti kad turi laiko su šeima ir nebeturi kur bėgti,“ – išaugusias problemas ir smurtą šeimoje aiškina gydytojas.

„Nemažai turbūt ir santykių išspręsti pandemija padėjo, pamatyti su kuo aš gyvenu, ar mane tenkina tie santykiai,“ – pokyčius pasakoja G.Naujokas.

 

Anot jo, jei anksčiau vyresni žmonės sakydavo, „ kiek man jau čia beliko“, tai dabar vyresnė karta irgi pradeda kalbėti apie gyvenimo kokybę: „Turbūt mes jau pasiekėm tą lygį, kad pensija – tai mano tikrai užtarnauto poilsio laikas, bet aš kokybiškai noriu tą laiką praleist, o ne tiktai laukti mirties“.

Apie tai, kada kreiptis į psichologą, o kada į psichiatrą ir ar teisingas mitas, kad būtent šios srities gydytojai patys turi psichologinių problemų ir eina jas spręsti – klausykite pokalbį su gydytoju psichiatru Gintaru Naujoku.

 

Tauragės radijo inform.

Asociatyvi Timur Weber / Pexels.com nuotr.

 

Laidų ciklo „Sveikatos kultūra“ – Tauragės radijo eteryje klausykite trečiadieniais 11:05 val., pakartojimo šeštadieniais 10:05 val.

Pasirūpink savo emocine sveikata, apsilankyk www.pagalbasau.lt

Rinkimės sveiką ir aktyvią gyvenseną!

Laidos kuriamos bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija ir finansuojamos Europos socialinio fondo lėšomis.

 

  • „Sveikatos kultūra“. Ar tikrai kreiptis į psichiatrą nebebaisu ir nebegėda?
  • „Sveikatos kultūra“. Ar tikrai kreiptis į psichiatrą nebebaisu ir nebegėda?

Tauragesradijas.lt inform.

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
http://www.moto-way.lt/
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti