„Swedbank“ perspėja: vyksta sukčių ataka, siuntinėjami fiktyvūs el. laiškaiKovo 25, 2021

„Swedbank“ perspėja: vyksta sukčių ataka, siuntinėjami fiktyvūs el. laiškai

„Swedbank“ perspėja gyventojus ir įmones dėl banko vardu siunčiamų melagingų el. laiškų, kuriais neva persiunčiama mokėjimo pavedimo kopija. Laiške taip pat prašoma patvirtinti laiško gavimą. Tariamo mokėjimo informacija siunčiama prisegtoje byloje, kuri iš tiesų yra kenkėjiška programa. Bankas perspėja tokių prisegtų bylų ir kitų priedų jokiu būdu neatidarinėti.

 

El. laiškas yra parašytas taip, jog atrodytų, kad jo siuntėjas yra „Swedbank“ lizingas. Laiško pavadinimas gali būti toks arba labai panašus: Banko pavedimas - 2021 03 25_Swift kopija. Laiškas pasirašomas prisidengus konkrečios banko darbuotojos tapatybe, nurodomi kontaktiniai duomenys.  

 

Banko saugumo specialistai įspėja jokiu būdu neatidaryti prie įtartinų laiškų prisegtų bylų ar priedų, ir tokius laiškus ištrinti. Norint susisiekti su banku, skambinti ir rašyti reikia tik oficialiais viešai pateiktais banko kontaktais, nes sukčiai laiškuose nurodo savo valdomus kanalus.

 

Jeigu prisegta byla visgi buvo atidaryta, tikėtina, kad kompiuteris gali būti apkrėstas kenkėjiška programa. Iš tokio kompiuterio jokiu būdu negalima jungtis prie savo el. bankininkystės paskyros. Rekomenduojama kompiuterį atjungti nuo tinklo ir perduoti specialistams, kurie šalina virusus ir kitas kenkėjiškas programas.

 

Tauragesradijas.lt inform.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Radijo laidos „Mama mamai“ /kartojimas/
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Dronas
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija
Onija
Tauragės žinios
Tauragės žinios
Bajorsta

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti