Tarp laureatų „Krašto auksas“ - trys tauragiškių projektaiVasario 8, 2020

Tarp laureatų „Krašto auksas“ - trys tauragiškių projektai

Šeštadienį Vadžgiryje, Jurbarko rajone, apdovanoti Žemės ūkio ministerijos inicijuoto konkurso „Krašto auksas“ Tauragės apskrities nugalėtojai, kuriems už sėkmingai įvykdytus projektus, įgyvendinant Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programą, skleidžiant gerąją patirtį, įteiktos žemės ūkio ministro Andriaus Palionio padėkos.

 

Pagramančio regioninio parko direkcija apdovanota už projektą „Turizmas ir aktyvus poilsis Pagramančio regioniniame parke“ – surengtus edukacinį ir dviračių žygius, supažindinimą su gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis, kaimo gyventojų aktyvumo ir pilietiškumo skatinimą.

 

Kaimo bendruomenė „Taurų žiburys“ apdovanota už projektą „Mokykimės – kurkime – motyvuokime“ – surengtus gyventojų mokymus, bendruomenių lyderių, bendradarbiavimo, savanorystės, kompetencijų ugdymą, o bendrovės „Lurseta“ projektas „UAB „Lurseta“ verslo pradžia“ apdovanotas už sukurtą ne žemės ūkio verslą ir naujas darbo vietas.

 

Pretendentus konkursui „Krašto auksas“ galėjo teikti visos norinčios organizacijos bei fiziniai asmenys. Nugalėtojus išrinko Apdovanojimų atrankos komisija, didelį dėmesį skyrusi pretendentų verslumui, projektų naudai visuomenei.

 

Tauragės apskrities nugalėtojai

Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka apdovanota už projektą „Biblioteka kitaip“, sukurtą vaikų ir jaunimo neformalaus ugdymo tinklą, surengtus neformalaus ugdymo užsiėmimus, naudojant šiuolaikines informacines technologijas.

 

Asociacija Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos diakonija „Jurbarko sandora“ įvertinta už projektą „Jaunimo darbo ir poilsio stovykla Smalininkuose“ – suorganizuotą jaunimo darbinių įgūdžių ugdymo stovyklą, jaunimo neformaliojo ugdymo gerinimą.

 

Uždaroji akcinė bendrovė „Graneda“ (Jurbarko r.) įvertinta už projektą „UAB „Graneda“ veiklos plėtra ir sukuriamos pridėtinės vertės didinimas, efektyviai panaudojant vietos išteklius“ – verslo plėtrą ir naujų darbo vietų sukūrimą.

 

Lumpėnų kaimo bendruomenė (Pagėgių sav.) apdovanota už projektą „Lumpėnų, Natkiškių ir Bitėnų kaimų tradicijų puoselėjimas, panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“ – surengtus tradicinius renginius, vietos kultūros ir istorijos paveldo puoselėjimą, savanorystės ir kartų bendravimo skatinimą.

 

Ūkininkas Paulius Dargelis (Pagėgių sav.) apdovanotas už projektą „Pauliaus Dargelio augalininkystės ūkio plėtra“ – ekologiškų grūdų produkcijos kokybės gerinimą, šiuolaikinio, modernaus, konkurencingo ekologinio augalininkystės ūkio plėtojimą.

 

Ūkininkas Sigitas Stonys (Pagėgių sav.) įvertintas už projektą „Bitininkystės ūkio plėtra“ – modernios įrangos naudojimą bičių ūkyje, gyvybingo ir konkurencingo bičių ūkio plėtrą. „Facebook“ paskyroje „Krašto auksas“ visuomenė balsavo už savo favoritus. Tauragės apskrities gyventojų simpatijos atiteko taip pat ūkininkui Sigitui Stoniui.

 

Konkursas „Krašto auksas“ surengtas siekiant didinti 2014–2020 m. Lietuvos kaimo plėtros programos žinomumą, viešinti programos įgyvendinimo gerąją patirtį bei pasiektus rezultatus, skatinti aktyvesnį dalyvavimą kaimo plėtros procesuose, viešinti Europos inovacijų partnerystės veiklos grupių veiklą, skatinti inovacijas kaimo vietovėse.

 

Video akimirkos iš renginio galite matyti čia.

 

Tauragesradijas.lt inform.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Rubrika „Dienos svečias“ /kartojimas/
Tautrage Jazz 2020
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Reklamos priedai
Kauno kolegija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti