Tauragės džiazo dienų scenoje - Meksikos dinamiškas žavesys ir įtampaLiepos 23, 2023

Tauragės džiazo dienų scenoje - Meksikos dinamiškas žavesys ir įtampa

Visi, norintys pašėlti Lotynų Amerikos šokių ritmu, liepos 26 dienos vakarą kviečiami į Pilies kiemelį. Čia siausti ir surengti gerą vakarėlį žada išskirtinis mambo muzikos bigbendas „Orkesta Mendoza“.  

 

„Dėl „Orkesta Mendoza“ koncerto organizavimo Tauragėje su vadybininkais pradėjome derinti dar prieš keletą metų. Tai viena įdomiausių šiandienos lotynų muzikos grupių, kuri koncertuos Tauragės džiazo festivalyje. Šio mambo bigbendo koncertas – nematyta kinematografiška muzikos šventė, su veržlia emocija, išskirtiniu vokalu ir siautulinga vakarėlio nuotaika. Tarsi tai būtų gyvas, kvėpuojantis organizmas“,- sako festivalio vadovas Valdas Latoža.

 

Kas gi tie pašėlioti mėgstantys atlikėjai? Įtraukiantis ir eksperimentuojantis „Orkesta Mendoza“ yra JAV ir Meksikos pasienio regiono muzikinis katilas. Grupė savo žanrą vadina indie, mambo, derindama pop ir roką su Lotynų Amerikos ranchera, son ir cumbia ritmais septintojo dešimtmečio boogaloo dvasia. 

Grupės vedlys Sergio Mendoza yra gimęs Meksikos Nogaleso mieste Sonoros valstijoje, tačiau kuomet jam buvo aštuoneri metai, persikraustė gyventi į JAV Arizonos valstiją. Šis regionas yra prieštaravimų taškas, kuriame viltis susitinka su skausmu, narkotikai su ginklais, todėl grupė savo muzikoje daugiausia dėmesio skiria šventiškumui ir gyvybingumui. Sulaukęs 18 metų Sergio apsigyveno Tuksone, kuriame 2009 m. subūrė keletą geriausių šio miesto muzikantų tam, kad surengtų pasirodymą, skirtą legendiniam Kubos mambo karaliui Pérez Prado. Prie multiinstrumentalisto Sergio Mendozos, patirties įgijusio grojant kartu su „Calexico“, „Devotchka“,  „Mexican Institute of Sound“ ir kitomis grupėmis, prisijungė vokalistas Salvador Duran, dainavęs drauge su „Calexico“, Willie Nelson, „Iron and Wine“, Glen Hansard, bei kiti atlikėjai.

 

Arizonoje įsikūrusi „Orkesta Mendoza“ išleido tris albumus. Naujausiame - „Curandero“  kartu su nuolatiniais nariais dalyvauja keli svečiai. 2021 m. „Songlines Music Awards“ grupė buvo nominuota geriausios grupės kategorijoje. Sergio Mendoza taip pat žinomas kaip ilgametis meksikiečių grupės Mexrrissey ir JAV grupės Calexico narys. 

 „Orkesta Mendoza“ yra viena geriausių gyvo garso grupių. Jų muzika gilinasi į daugybę krypčių, ritmų ir nuotaikų, bigbendo orkestruotės, sumaišytos su lo-fi elektronika, vokalas en Español kartu su judančiais instrumentais, o septintojo dešimtmečio roko stilius maišosi su tradiciniais lotynų stiliais. Grupės muzikantų kuriama alchemija, požiūris į mambo bei cumbia garsus yra sunkiai nusakomas žodžiais, todėl juos galima tik įsivaizduoti arba patiems išgirsti, paliudyti ir, svarbiausia, pajusti.

 

Irina Sadauskienė

 

Tauragės Pilies kiemelis

Liepos 26 d. 18 val.

Įėjimas laisvas

Pranešimas spaudai

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti