Tauragės džiazo festivalyje  - JAV ir Šiaulių jaunimo desantasLiepos 10, 2024

Tauragės džiazo festivalyje - JAV ir Šiaulių jaunimo desantas

Įsivaizduojate orkestrą pasivadinusį jaunaisiais liūtais? Būna ir taip. „USA-Lithuania Young Lions Jazz Orchestra“. Tokį skambų pavadinimą pasirinko dviejų žemynų, dviejų bendradarbiaujančių miestų bendras jaunimo orkestras. Šiauliai ir Omaha suvienijo savo jėgas muzikoje ir subūrė unikalų kolektyvą iš jaunų džiazo muzikantų, kurie šią vasarą pradėjo savo gastroles po Ameriką ir Europą.

 

Beveik prieš tris dešimtmečius prasidėjęs dviejų miestų bendradarbiavimas dabar jau skamba garsiai. Ir tikrai ne perkeltine prasme. Talentingi ir aistringi džiazo muzikantai žada išjudinti ne vieno festivalio klausytojus.

 

Amerikietiškąją orkestro dalį sudaro aukštai vertinamo  Metropoliten Area Youth Jazz Orchestra (MAYJO) kolektyvo nariai. Beje, orkestre groja regiono vidurinių mokyklų mokiniai, o orkestrą remia Nebraskos universiteto Omahos (UNO) muzikos mokykla, bendradarbiaujanti su UNO fakultetu ir žinomais muzikos pasaulio profesionalais. Orkestro muzikantai ne kartą yra dalyvavę džiazo festivaliuose ir sulaukę pripažinimo.

 

Su amerikiečių atstovais jėgas vienija patys geriausi jaunieji Lietuvos muzikantai iš Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos. Kartu jie ir sudaro „Omaha-Šiauliai Young Lions Jazz Orchestra“, įkūnijantį bendrą įsipareigojimą siekti tobulumo muzikiniame ugdyme.

 

Ne tik Amerikos, Latvijos ir Lenkijos klausytojai gali pajusti tą liūto jėgą, išreikštą per džiazą, bet išskirtinė galimybė atsiranda ir tauragiškiams. Liepos 24 dieną, 18 valandą, talentingų džiazo liūtų riaumojimo bus galima paklausyti Tauragės Kartų parke. Koncertas nemokamas, tad tereikia pasiimti pledų, pagalvėlių, patogiai įsitaisyti gamtos apsuptyje ir nusiteikti geram vakarui.

Irina Sadauskienė

 

Liepos 24 d. J.V.Kalvano parke

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kultūros publicistinės laidos „Ant rubežiaus“
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti