Tauragės krašto muziejus ruošiasi interaktyvioms ekskursijomsGruodžio 18, 2019

Tauragės krašto muziejus ruošiasi interaktyvioms ekskursijoms

Ekspozicijos, edukacinės erdvės, ekskursijų vedimas – visa tai, atidarius muziejų po modernizacijos, buvo papildyta išmaniais sprendimais. 2019 m. Lietuvos kultūros taryba finansavo projektą „Interaktyvi ekskursija Tauragės krašto muziejuje "Santaka" II dalis“, kurios metu buvo kuriamas turinys skirtas specialiai muziejaus istorijos ekspozicijai. Programėlėje išlaikomas šiuo metu itin populiarus estetiškas minimalizmas, derinant klasikinius eksponatų pristatymo metodus su šiuolaikiškais. Tad ir kuriamos programėlės stilistika atspindi muziejaus ekspozicijoje bei logotipe esančius simbolius. Įgyvendinamu projektu buvo siekiama – supažindinti lankytojus su Tauragės krašto išskirtinumu, įdomiausiais istoriniais įvykiais, žinomiausiomis regiono asmenybėmis ir pan. Vartotojas tęsdamas savo kelionę po muziejų su jam skirtu planšetiniu kompiuteriu plane galės matyti visus išmanius ekspozicijoje esančius taškus, kurie bus aktyvuojami programėlės pagalba. 

 

Lankytojai apsilankę istorijos salėje galės susipažinti su žymiausiais tauragiškiais. Ekrane pateikiamas foto montažas, kuriame vaizduojama daugybė žinomiausių Lietuvos žmonių. Lankytojui reikės pažymėti tuos, kurie yra gimę Tauragėje, arba kitaip susiję su šiuo miestu.  Istorijos ekspozicijoje taip pat bus integruojami subtilūs žymekliai, pristatantys vis kitą realiginę konfesiją. Ekraną nukreipus į nurodytą žymeklį – ekrane iškyla tą religiją pristatanti šventovė, o  ekraną nukreipus į Judaizmą žymintį ženkliuką, ekrane išnirs Tauragės miesto sinagoga. Istorija byloja, kad Tauragėje nuo seno gyveno įvairių tautybių žmonės, vienas žaidimas dedikuotas būtent šiai temai. Lankytojai planšetiniame ekrane galės priskirti skirtingų tautybių personažams jų kultūrai būdingus daiktus.

 

Tauragė – pasienio miestas. Sekantis žaidimas akcentuoją „gyvenimą prie sienos“ bei komikso stiliumi papasakojama knygnešio istorija. Paskutinysis žaidimas ne tik leis lankytojams interaktyviai susipažinti su Tauragės dvarą valdžiusių giminių herbais, bet ir iš Tauragės vietininkų herbų simbolių susidėlioti savo herbą. Sukurtą herbą lankytojas galės parsisiųsti jį elektroniniu paštu, į asmeninę pašto dėžutę.

 

Pastaraisiais dešimtmečiais skaitmeninių technologijų dėka smarkiai keitėsi muziejų funkcijos bei muziejininkystės principai – nuo muziejaus kaip kolekcionuojančio ir saugojančio objektus iki muziejaus kaip medijos ir atminties vietos. Kaip teigia Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ kultūros, turizmo projektų ir viešųjų ryšių specialistė Agnė Vitartaitė: „Inovacijų naudojimas yra neatsiejama šiuolaikinio muziejaus dalis, leidžianti inovatyviai pateikti informaciją, kurti istorinį, kultūrinį, socialinį ar kitokį kontekstą“. Sukurtą programėlę pilnai išbandyti bus galima jau kitų metų pradžioje. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

 

 

 

 

 

 

  • Tauragės krašto muziejus ruošiasi interaktyvioms ekskursijoms
  • Tauragės krašto muziejus ruošiasi interaktyvioms ekskursijoms

Tauragesradijas.lt inform.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Tautrage Jazz 2020
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Onija Vaga
Sweet Express
Dronas

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti