Tauragės METŲ ŽMOGUS 2018: netradiciškai ir su didele pagarba (nuotr.)Vasario 18, 2019

Tauragės METŲ ŽMOGUS 2018: netradiciškai ir su didele pagarba (nuotr.)

Pati gamta pirmąjį antrojo atkuros Lietuvos valstybės šimtmečio gimtadienį apdovanojo pavasariška saule, maloniu ir gaiviu oru, bundančio pavasario nuojauta. Gal tai simboliška, bet taip ir norisi tikėti šia gamtos siūloma mintimi: nėra taip jau viskas blogai, po žiemos ateina pavasaris, žiūrėkite, niekas niekur neprapuolė, žemė, o su ja visa gyvastis, bunda, atgyja, judinasi iš miego.  Ir tikrai, tauragiškiai SAVO VALSTYBĖS atkūrimo 101-ąjį gimtadienį paminėjo prasmingai, šiltai, draugiškai, oriai. Kas vienišius, tas individualiai vasario 16-ąją šventė, kas šeimos rato pasiilgęs ir iš kelionių ar iš užjūrių sugrįžęs į atkurtosios SAVO VALSTYBĖS gimtadienį ar mėgstantis laiką leisti šeimoje, tas rinkosi su ja kartu pabūti. Visuomeniškesni  piliečiai, jaučią pareigą būti kartu bendruomenėje, KARTU su kaimynais, bičiuliais, kolegomis, VISA TAUTA atšvęsti, rinkosi bendruomeniškus renginius.

Kas suskaičiuos, kiek jų būta mokyklose, įstaigose, organizacijose, bendruomenių namuose, bibliotekose, kultūros įstaigose. Judėjo visas Tauragės rajonas – be didelės pompastikos, natūraliai, iškeldami vėliavas, susiburdami, linksmai ir, taip jau pradeda atrodyti, kad verkšlenimų ir kaltinimų vieni kitiems vis mąžta. Galų gale pradedame matyti, kas gero Lietuvoje nuveikta per 101-erius metus, kurių daugiau (nereikia užmiršti šito!) negu pusė praėjo okupacijos sąlygomis.

Vasario 16 d. nuo pat ryto ūžė renginiai: vyko tradicinės autoslalomo varžybos, skvere prie katalikų bažnyčios buvo atidengta atminimo lenta Kęstučio apygardos partizanams, bažnyčiose laikomos mišios už Lietuvą, Tauragės bendruomenės namuose  vyko Šeimos diena, Tauragės kultūros centras ir dainų ir šokių ansamblis „Jūra“ padovanojo kartu su soliste Rasa Serra šventinį koncertą „Tu,,Lietuva, tu mana!”, kultūros rūmuose parodytas filmas „Purpurinis rūkas“… Ir visa tai vainikavo tradicinis renginys „Tauragės Metų žmogus 2018“.

 

Metų žmogaus apdovanojimų ceremonija – bažnyčioje

Prieš tai keletą metų vykusiuose Tauragės „Metų žmogaus“ apdovanojimų renginiuose ne visi norintys patekti į juos ir pažiūrėti, sudalyvauti tai galėdavo padaryti. Jie vyko uždarose ir mažiau erdviose patalpose – Kultūros  rūmuose, Bastilijos sporto salėje, Tauragės kabelinės televizijos studijoje ir tik su kvietimais. O šį kartą organizatoriai pasirinko mielai sutikusią renginį priglausti Tauragės Švenčiausiosios Trejybės bvažnyčią. Ir patekti galėjo visi, kas tik pageidavo. Ar nepergyveno renginio organizatoriai dėl pasirinktos vietos? Pergyveno. Kaip pažiūrės žmonės į pasaulietinį renginį, ar susirinks, neišsivaikščios po mišių, ar pasiteisins? Iš karto galima pasakyti: pasiteisino, susirinko, pavyko.

Į spalvingai ir skoningai prožektorių apšviestą bažnyčią (ir iš lauko, ir viduje) atėję žmonės aiktelėjo iš nuostabos – ji sušvito nuostabiomis ATKURTOS VALSTYBĖS GIMTADIENIO spalvomis. Geras apšvietimas, vietos sakralumas ir iš to plaukiantis santūrumas ir rimtumas, anaiptol nesutrukdė ypač maloniai ir šventiškai pagerbti Tauragės kraštui nusipeniusius žmones. Ir, mano kuklia nuomone, Metų žmogaus apdovanojimui pasirinkta vieta – Švenčiausiosios Trejybės bažnyčia – tikrai vykusi. Pagarba ir tai supratusiam parapijos klebonui Mariui Venskui (jo „ėjimas į žmones“, natūralus priartėjimas prie jų, atvirumas, bendruomeniškumas tikrai teikia dvasinės naudos ir suartina visuomenę).

 

Sveikinimai ir įstabi muzika

„Per sniegą, per lietų, per  tylą, per vėją, bet svarbiausia nepasiklydusi kasdienybėje „Tauragės Metų žmogaus“ apdovanojimų ceremonija vėl atkeliavo pas Jus. Šį vakarą susirinkome padėkoti  savo kraštą mylintiems , aktyviems, iniciatyviems  žmonėms, kurie turtina mūsų kraštą savo darbais, idėjomis ir su besąlygiška meile dirba savo kraštui“, – tokiais žodžiais renginio pradžioje kreipėsi į gausiai susirinkusius žmones (bažnyčia buvo pilna) balsingi, patyrę, artistiški ir nuoširdūs vakaro šeimininkai, vedėjai Rima Bandzinaitė – Latožienė ir Laimonas Rimkus. Jų pakviesti visus su Lietuvos valstybės atkūrimo švente, su Tauragės Metų žmogaus švente sveikino LR Seimo narė Aušrinė Norkienė, Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis.

Bet visa tai vyko po Miko Karoso, trimitininko ir kultūros centro lengvosios muzikos orkestro vadovo iš Tauragės, įspūdingai atlikto muzikinio kūrinio. Beje, visą vakarą gerai parinkti muzikiniai kūriniai lydėjo apdovanojimų ceremoniją. Dainavo jaunosios Tauragės solistės Atėnė Ravinkaitė, Tauragės moksleivių kūrybos centro vokalinio meno studijos „Adagio“ solistė. Ji Respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė, LNK televizijos projekto „Lietuvos balsas. Vaikai“ dalyvė.  Taip pat publika klausė ir Viltės Kirstukaitės – LNK televizijos projekto „Lietuvos balsas. Vaikai“ pusfinalininkės, įvairių vokalinių tarptautinių konkursų laureatės, dainavimo studijos „Lota ir DO“  mokinės.

Visus sužavėjo ir Sauliaus Bernoto (vargonai) bei Miko Karoso (trimitas) atliekama „Ave Marija“, o ceremonijos pabaigoje koncertavęs berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ iš Šiaulių, visą bažnyčią pakėlė ant kojų.  „Dagilėlis“ yra vienas ryškiausių šio žanro kolektyvų Lietuvoje. Choras kiekvienais metais surengia dešimtis koncertų. „Dagilėlio“ klausosi ir jam ploja šimtai klausytojų įvairiose Lietuvos ir užsienio koncertų salėse. Jaunieji dainininkai užburia klausytojų širdis emocionalumu, džiugina puikiai atliekama muzika, skambiais balsais. Remigijaus Adomaičio suburtas ir jau trečias dešimtmetis gyvuojantis choras surengė tikrą chorinio dainavimo fiestą. Jų dainavimas nepaliko nė vieno abejingo tą vakarą bažnyčioje buvusio žmogaus. Po ceremonijos surengtas choro koncertas – neabejotinai puiki dovana ne tik Metų tautragiškiams, bet visai Tauragei.

 

Kas jie, Metų tauragiškiai?

Pirmoji  vakaro nominacija – „Socialiai atsakinga įmonė“. Sveikinimo žodį tarė ir apdovanojimą Taurų nuotykių parkui (įkūrėjas ir savininkas Antanas Venckus) įteikė Tauragės verslininkų asociacijos pirmininkė Giedrė Stulginskienė.  Taurų nuotykių parkas yra socialiai atsakinga verslo bendruomenė. Būti socialiai atsakingu verslu  šitai bendruomenei nėra įvaizdžio ar mados dalykas. Ši įmonė ne tik daug prisideda prie Taurų bendruomenės tradicijų išsaugojimo, bet yra ir nuolatinė kultūrinių renginių rėmėja visame Tauragės krašte.

„Socialiai atsakinga įmonė“ – tokia pati nominacija ir apdovanojimas įteiktas „Šaukštelio studijai“. Sveikinimo žodį tarė ir nominaciją įteikė vienas iš renginio organizatorių Tauragės kabelinės televizijos direktorius Vilmantas Liorančas. „Šaukštelio studija maža, bet labai didinga savo daromais gerais darbais įmonė. Ji vykdo socialines akcijas, kurios svarbios ir labai reikalingos kiekvienam mūsų krašto žmogui. Šaukštelio studijos kolektyvas tiki, kad visi kartu būdami dėmesingi vyresniems, mes auginame jaunimą, kuris  gerbia senjorus. Jie sako, kad daro tai todėl, jog tiki,  kad kažkada, kai jie bus senjorai, juos jau kiti šilto gėrimo puodeliu pavaišins. Juk „laikas puodeliui kavos – tai laikas akimirkai šilumos“s, – sako „Šaukštelio studijos“ kolektyvas, kuris nuo 2015 metų Tauragės metų žmogaus apdovanojimų vakaro kviečia Tauragės senjorus puodeliui kavos kiekvieną sekmadienį nuo 12 valandos“, – pasakojo apie nominantus vakaro vedėjai.

Trečioji nominacija – „Atsidavimas profesijai“. Nominaciją įteikti ir sveikinimo žodį tarti buvo pakviestas Tauragės Švenčiausiosios Trejybės parapijos klebonas, dekanas, bažnytinės teisės daktaras Marius Venskus. Štai kas buvo kalbama apie Metų žmogaus titulą pelniusį Virginijų Jankauską:

„Virginijus Jankauskas   ugniagesio gelbėtojo darbą pradėjo nuo 1998 metų.  Virginijus per visus tarnybos metus yra sukaupęs nemažą patirtį gaisrų gesinimo bei gelbėjimo darbuose, Savo sugebėjimus jis įrodė gaisre, kuris kilo 2018 metų rugpjūčio mėnesį Tauragės mieste V. Kudirkos gatvėje. Iš bendrojo pagalbos centro gautas pranešimas, kad dega gyvenamas namas ir jame yra vaikų, kurie negali išeiti laukan. Šis gaisras vos nesibaigė tragiškai, bet dėka operatyviai bei teisingai priimtų sprendimų, atvykus į įvykio vietą, dėl greito reagavimo ir profesionalumo aukų išvengta. Virginijus  ištraukiamų kopėčių pagalba iš antro aukšto išgelbėjo tris ten buvusius vaikus ir vieną suaugusį žmogų. Taip pat savo darbinius sugebėjimus parodė ir tų pačių metų pavasarį Šilinės girininkijoje Sakalinės miške kilusiuose gaisruose. Atvykus į incidento vietą, jis su kolegomis savo profesionalumo dėka greitai užkirto ugnies plitimą miško masyve, taip buvo išvengta dar didesnių nuostolių.Per visus tarnybos metus Virginijus Jankauskas įrodė, kad yra geras pareigūnas,  pareigingas, atsakingas, imlus naujovėms. Vykdo švietėjišką veiklą“.

Ketvirtoji nominacija – „Metų bendruomenės siela“. Nominaciją Nijolei Saleckienei įtekė ir sveikinimo žodį tarė  Tauragės sav. Mero pavaduotoja Virginija Eičienė. Ji yra Vaitimėnų bendruomenės „Vaitimėnų šilas“ vadovė. Vaitimėnų gyvenvietė toliausiai nutolusi nuo Mažonų seniūnijos centro. Nijolei Saleckienei pradėjus vadovauti kaimo bendruomenei „Vaitimėnų šilas“,  suaktyvėjo bendruomeninis gyvenimas tame krašte. Parengtas ne vienas projektas, atnaujinta materialine baze, kartu su seninijos pagalba baigti įsirengti erdvūs bendruomenės namai. Vaitimėnų  žmonės  džiaugiasi, kad jų gimtasis kaimas atgyja.

Dar viena šio iškilmingo vakaro nominacija – „Jaunimo lyderis“. Nominaciją įteikė Lions klubo įkūrėjas, kultūrinių renginių mecenatas, Tauragės moksleivių pažangos premijos sumanytojas ir rėmėjas Laurynas Jarutis.

Ji atiteko Marinai Cariovai, Lietuvos Šaulių sąjungos narei nuo 2015 metų. Šiandien ji vadovauja 77 jauniesiems šauliukams, kitaip tariant „carioviukams“. „Jaunimas tai mano varomoji jėga, myliu juos, mokausi iš jų ir kartu visi kuriame Tauragę ir  Lietuvą“, – sako Marina.

„Skolos nominacija“ apdovanojimų ceremonijoje paskutinė. Ją įteikė vienas iš šio renginio organizatorių, Tauragės radijo vadovas Valdas Latoža. Lygiai prieš 40 metų vasario pirmą dieną tuometinis Tauragės liaudies teatro režisierius Antanas Naraškevičius ir šio teatro aktorius, žinomas žurnalistas Robertas Krapas pasitiko jauną mergaičiukę Genovaitę Urmonaitę, aukštaitę pakruojietę, ką tik baigusią Vilniaus kultūros mokyklos dramos režisierę Tauragės autobusų stotyje. Iš kur gavo tais laikais vasario mėnesį tulpių, bet jai jų įteikė puokštę. Ji, nominantė Genovaitė Urmonaitė,  ir Tauragės liaudies teatro režisierė, asociacijos Mažoji scena įkūrėja, renginių vedėja, festivalio „Kvartetas“ sumanytoja ir vykdytoja, nuostabi skaitovė, aktorė, buria Tauragės kraštiečius Vilniuje.

Visi „Tauragės Metų žmogaus 2018“ nominantai po apdovanojimų sakė kalbas, dėkojo už gražų renginį ir sakė toliau dirbsią Lietuvos, Tauragės, visuomenės labui.

 

Daugiau renginio akimirkų galima  pamatyti čia.

TVK tiesioginė transliacija internete čia.

 

Eugenijaus Šalčio inform.

Romualdo Vaitkaus nuotr.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Ryto programa „Labas rytas! Geras rytas!“
Tautrage Jazz 2020
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Onija Vaga
Sweet Express
Dronas

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti