Tauragės rajono garbės piliečiui Marcelinui Zelbai už nuopelnus sportui įteiktas aukso medalisKovo 14, 2017

Tauragės rajono garbės piliečiui Marcelinui Zelbai už nuopelnus sportui įteiktas aukso medalis

Šių metų sausį Lietuvos rankinio legendai, Tauragės rajono garbės piliečiui, Skaudvilės mokyklos mokytojui Marcelinui Zelbai sukako 86 –eri. Pasveikinti garbaus tauragiškio bei įteikti aukso medalio „ Už nuopelnus Lietuvos sportui“ į Skaudvilę vyko Kūno kultūros ir sporto departamento bei rajono valdžios atstovų delegacija.

 

Garbingą apdovanojimą- aukso medalį „ Už nuopelnus Lietuvos sportui“- Marcelinui Zelbai įteikė Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius, nuoširdžius sveikinimo žodžius bei palinkėjimus išsakė Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis.

 

„Marcelinas Zelba yra unikali asmenybė.Jis visad gebėjo sudominti savo ugdytinius, juos  užimti, buvo vienas pirmųjų rajone, pradėjusių  rengti mokyklų spartakiadas, suprojektavo ir įrengė stadioną. Treneris savo asmeniniu pavyzdžiu parodė, kad sportiniai talentai ir žvaigždės išugdomos ne tik didmiesčiuose, bet ir mažuose miesteliuose“,- teigė rajono meras.

 

M. Zelba gimė  1931 m. sausio 16-ąją dieną Dvarviečių kaime, Telšių rajone. Po pradinės mokyklos M.Zelba įstojo mokytis į Telšių mokytojų seminariją, o po jos baigimo -1951 m.- pradėjo mokytis tuometiniame Kūno kultūros institute. Jį baigęs, gavo paskyrimą į Skaudvilę, kurioje gyvena nuo 1955-ųjų.

 

Daugelis jo auklėtinių, sėkmingai baigę aukštąjį mokslą, tapo žinomais žmonėmis Lietuvoje. Net 14 auklėtinių tapo rankinio sporto meistrais, 10 kandidatų į sporto meistrus, 102 skaudviliečiai  atstovavo įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinėms. M.Zelba į rankinio aukštumas atvedė tokias garsias rankinio pasaulio asmenybes kaip: V.Čerkutė-Dulskienė, S.Mikašauskaitė-Astrauskienė, J.Cikaitė-Gedvilienė, J.Kaučikas, E.Miknius, S.Vasiliauskas. Marcelinas Zelba ne kartą buvo apdovanotas už savo nuopelnus sportui.

 

Aukščiausi apdovanojimai:

1973 m. Lietuvos sporto komiteto ženklas „Lietuvos nusipelnęs treneris“;

1981 m. Lietuvos sporto komiteto medalis “Už nuopelnus moksleivių sportui”;

1998 m. Kūno kultūros ir sporto departamento medalis “Už nuopelnus Lietuvos sportui”;

2000 m. Lietuvos kilnaus žaidimo „Fair play“ komiteto „Garbės diplomas ir ženklas“;

2001 m. Lietuvos Kūno kultūros ir sporto departamento sidabro medalis „Už nuopelnus Lietuvos sportui“;

2005 m. Lietuvos Tautinio olimpinio komiteto “Olimpinės žvaigždės medalis“;

2010 m. Garbės ženklas „Už nuopelnus Tauragės apskričiai“.

Tauragės rajono taryba 2010-12-29 Marcelinui Zelbai suteikė Tauragės rajono garbės piliečio vardą.

 

 

Tauragės rajono savivaldybės inform.

[gallery ids="9860,9862,9861"]

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Flamenko
Onisa Vasaris
http://www.repulsus.lt

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti