Tauragės rajono savivaldybei – „Auksinės krivūlės“ statulėlėSpalio 8, 2022

Tauragės rajono savivaldybei – „Auksinės krivūlės“ statulėlė

Penktadienį šalies savivaldybėms įteikti metų apdovanojimai – „Auksinių Krivūlių“ statulėlės. Jau septynioliktą kartą Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) rengiamų apdovanojimų ceremonijoje tradiciškai visų 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai įteikė apdovanojimus konkrečiose srityse pasižymėjusioms savivaldybėms.

 

Tarp laureatų – Tauragės rajono savivaldybė, įvertinta už socialinę atsakomybę ir apdovanota „Už pagalbą sugrįžtantiems į visuomenę, stiprinant pusiaukelės namų tinklą“. Šį apdovanojimą Savivaldybei skyrė Teisingumo ministerija.

 

Pusiaukelės namai yra skirti nuteistiesiems, kurie baiginėja atlikti bausmę ir yra motyvuoti integruotis į visuomenę. Į pusiaukelės namus perkeliami tik tokie asmenys, kurie padarė lengvus arba labai lengvus nusikaltimus, neturi žalingų įpročių, yra pasirengę dirbti ir mokytis, nori grįžti į visavertį gyvenimą visuomenėje.

 

Pusiaukelės namai pradėti statyti verslo iniciatyva, Tauragėje, pramoniniame rajone, Pramonės gatvėje. Iš viso pastate įrengta 16 kambarių. Čia apsigyvens nuteistieji, kurie eis į darbą, mokės mokesčius ir laikysis jiems sudaryto tvarkaraščio. Ne darbo metu juos prižiūrės socialiniai darbuotojai ir prižiūrėtojai ( iš viso Tauragėje bus įkurta 30 naujų darbo vietų). Pusiaukelės namuose asmenys gyvens darbo dienomis, savaitgaliais jiems bus sudarytos sąlygos laiką leisti su savo šeimomis.

 

„Įkalintieji asmenys yra mūsų visuomenės dalis, tik laikomi izoliuoti. Anksčiau ar vėliau jie sugrįš į tą pačią visuomenę, todėl jiems svarbu padėti integruotis. Dėkoju Tauragėje veikiančiam verslui, kuris sukūrė naujus namus tiems, kurie yra pasirengę mokytis, dirbti ir grįžti į visavertį gyvenimą, nekartojant praeityje padarytų klaidų“,– sakė administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.

 

Planuojama, kad Pusiaukelės namai pradės veikti šių metų pabaigoje. Juose daugiausiai apsigyvens asmenys iš Tauragės rajono bei apskrities.

 

Pasak Kalėjimų departamento direktoriaus patarėjo Česlovo Jociaus, stengiamasi sukurti kuo palankesnes sąlygas motyvuotiems nuteistiesiems gyventi laisvėje ir integruotis į visuomenę. Šiuose namuose laisvės suvaržymai yra mažesni, nei įprastose pataisos įstaigose bausmes atliekančių nuteistųjų, todėl norintiems čia patekti nuteistiesiems yra keliami griežti reikalavimai, kuriuos pažeidę nuteistieji gali būti bet kada grąžinami į ankstesnę pataisos įstaigą.

 

  • Tauragės rajono savivaldybei – „Auksinės krivūlės“ statulėlė
  • Tauragės rajono savivaldybei – „Auksinės krivūlės“ statulėlė

Pranešimas spaudai

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Atvirų pokalbių laida ,,BE KAKLARYŠIO“ /Laidos kartojimas/
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
www.tauragejazz.lt
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
https://www.gustindecor.com
https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/the-ditties--taurage--estrada-372229/
Šilalės artojas

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti