Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje – pažintis su paralimpiniu sportuSpalio 16, 2022

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje – pažintis su paralimpiniu sportu

Lietuvos miestus ir miestelius lankantis paralimpinio švietimo projektas „50 mokyklų – 5000 mokinių“ pirmą kartą užsuko į Tauragę, kur supažindino jaunimą su paralimpiniu judėjimu, jo vertybėmis, mūsų šalies paralimpiečių įspūdingais pasiekimais ir laimėjimais tarptautinėje arenoje. Vaikai išmėgino jėgas žaisdami aklųjų riedulį - golbolą, kuris yra paralimpinė sporto šaka.

 

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 5-8 klasių moksleiviams ketvirtadienio pamokose žmonių su negalia sportą pristatė Lietuvos paralimpinio komiteto plėtros vadovė Asta Narmontė.

 

„Labai smagu lankytis mokyklose, pasakoti vaikams apie paralimpiečių pasiekimus, apskritai apie žmones su negalia, pristatyti įkvepiančias jų istorijas. Matau, kad susidomėję būna ir vaikai, ir jų mokytojai. Mūsų žmonėms, o ypač jaunai kartai gyvenime labai reikia tokių sektinų pavyzdžių. Tikiu, kad paralimpiečių pavyzdys įkvėps vaikus siekti savo tikslų nepaisant jokių kliūčių“, – pasakojo A. Narmontė.

 

Kada ir kaip gimė paralimpinis judėjimas, kur vyko pirmosios paralimpinės žaidynės, kas dalyvauja šiose žaidynėse, kokie Lietuvos pasiekimai žmonių su negalia sporte, kurių paralimpiečių gyvenimo istorijos yra dramatiškiausios ir labiausiai įkvepiančios. Visa tai išgirdo „Šaltinio“ progimnazijos auklėtiniai.

 

Be to, vaikai improvizuotoje aikštėje patys išmėgino jėgas žaisdami golbolą – aklųjų riedulį. Šioje sporto šakoje Lietuvos paralimpinė rinktinė yra keturiskart iškovojusi paralimpinių žaidynių medalius.

 

2022 m. startavęs paralimpinio švietimo projektas rugsėjį, naujais mokslo metais, atnaujino savo kelionę per Lietuvą. Paralimpiečių tikslas – aplankyti kuo daugiau miestų ir miestelių, supažindinti su sportu kuo daugiau šalies moksleivių, taip skleidžiant paralimpinio judėjimo idėjas ir vertybes.

 

„Esame labai dėkingi tauragiškiams už šiltą priėmimą, nuoširdų susidomėjimą. Neabejoju, kad projektas dar sugrįš į Tauragę, atvyksime ir su kitomis paralimpiečių iniciatyvomis. Ačiū Tauragei. Žinoma, dėkoju ir tiems, be kurių šio projekto greičiausiai nebūtų. Tai – Tarptautinis paralimpinis komitetas ir „Toyota Baltic“, finansuojantys projektą ir suteikiantys galimybę lankytis šalies mokyklose“, – sakė A. Narmontė.  

 

Kviečiame mokyklas ir mokytojus jungtis prie projekto ir pakviesti paralimpiečius į savo mokyklą. Kreiptis galima el. paštu info@paralympics.lt, o paralimpinio švietimo pamokos yra nemokamos.

 

 

  • Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje – pažintis su paralimpiniu sportu
  • Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje – pažintis su paralimpiniu sportu

Pranešimas spaudai

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti