Tauragės savivaldybei – dvi „Auksinės krivūlės“
Penktadienio vakarą Vilniuje įvairiose srityse labiausiai pasižymėjusioms savivaldybėms išdalintos bronzinės „Auksinių krivūlių“ statulėlės – svarbiausieji savivaldos metų apdovanojimai. Juos savivaldybių vadovams įteikė visų keturiolikos šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje, Lietuvos verslo konfederacijos bei šiemet prie apdovanojimų prisijungusios Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovai. Lietuvos savivaldybių asociacijos rengiami apdovanojimai vyksta jau aštuonioliktus metus.
„Esminiai valstybės pasiekimai ir pokyčiai – ar tai būtų aukščiausio lygio NATO susitikimas, pilietinės gynybos strategija, sveikatos ir švietimo reformos ar ES lėšų investavimas – nebūtų įmanomi be jų įgyvendinimo vietos lygmenyje. Būtent čia, savivaldybėse, abstraktūs planai įgauna apčiuopiamą formą ir tampa realiais veiksmais, pokyčiais bei kokybiškomis viešosiomis paslaugomis gyventojams. Kad tai įvyktų, reikia įdėti daug darbo, ir būtent už šiuos išskirtinius pasiekimus bei pažangą teikiamos „Auksinės krivūlės“ statulėlės,“ – sakė LSA prezidentas Mindaugas Sinkevičius.
Tauragės rajono savivaldybei atiteko net dvi skulptoriaus Ramūno Almino sukurtos „Auksinės krivūlės“ statulėlės
Pirmąją krivūlę – „Savivaldybė – kultūros puoselėtoja“ – už įgyvendintą projektą „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“, Kultūros skyriaus vedėjai Šarūnei Stasytienei įteikė Kultūros ministras Simonas Kairys.
Kultūros muitinės – penkių kelių (Praeities, Ateities, Bendrystės, Pasaulio ir Žaliojo) koncepciją pasirinkusi 2023 metų Lietuvos Kultūros sostinė, šiemet nepritrūko tikrai įspūdingų renginių ir projektų, džiuginusių ne tik vietinius, bet ir visos Lietuvos gyventojus.
Kovo–gegužės mėn. kraštiečius džiugino išskirtinių renginių ciklas „Kultūros pavasaris“. Birželio mėnesį „Lietuvos kultūros sostinė 2023“ pakvietė į didžiausią Tauragės istorijoje, net 10 dienų trukusią, miesto šventę „Tauro dienos“. Birželį startavęs festivalis KVADRATU apjungė profesionalaus meno žanrus: medijų meną, instaliaciją, skulptūrą, performansą ir šiuolaikinį šokį. Vasarą vykusiame XIII tarptautiniame Tauragės muzikos festivalyje savo kūrinius atliko ne tik garsiausi Lietuvos, bet ir pasaulinio lygio atlikėjai – rugpjūtį Tauragėje koncertavo portugalė Luisa Sobral su grupe.
IX tarptautinis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje" programa kaip niekada plati atlikėjų geografija - nuo Meksikos, Gvatmelos iki Ukrainos. Pasaulinio garso būgnininkas ir perkusininkas Vladimiras Tarasovas, vienas ryškiausių šių dienų Lotynų Amerikos džiazo virtuozų, meksikietis vibrafonininkas Victor Mendoza, šių metų Grammy nominacijos laimėtoja Gaby Moreno iš Gvatemalos.
Joninių savaitgalį Tauragėje buvo įžiebtas įspūdingiausias ir šviesiausias net 12 metrų skersmens Kultūros vainikas. Karaliaus Mindaugo karūnavimo proga Tauragė valstybės susivienijimo šventę paminėjo su įspūdinga istorine inscenizacija „Skalvių pilies užėmimas“.
„Šiuo nuopelnu norėčiau pasidalinti su visu kultūros lauku, nes visi prisidėjo, koja kojon žengė bendro tikslo link ir tikiu, kad šis apdovanojimas tikrai motyvuos ateinančiais metais turėti dar didesnį ir geresnį rezultatą“, – visiems prisidėjusiems prie Kultūros sostinės projekto dėkojo apdovanojimą atsiėmusi Š. Stasytienė.
Antrąją krivūlę – „Už glaudžią partnerystę su verslu bei rodomą pavyzdį žaliosios energetikos srityje“ iš Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Andriaus Romanovskio atsiėmė administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.
2022 metais išrinkta vienu iš 100 Europos miestų, įgyvendinsiančių „100 klimatui neutralių ir išmaniųjų miestų“ eksperimentinę Europos Komisijos inovacijų programą, Tauragė ir toliau nuosekliai laikosi pasirinkto žaliojo kurso.
Tauragė – pirmoji Lietuvos savivaldybė įsigijusi elektrinius autobusus – šiemet pasirašė sutartis dėl dar 7 įsigijimo. Metų gale tikimasi turėti jau 16 modernių, ekologiškų, elektra varomų viešojo transporto priemonių.
Tauragės rajone jau prasidėjo nutolusios saulės fotovoltinės elektrinės statyba, kuriai pradėjus veikti, tikimąsi atsinaujinančios energijos resursus panaudoti visų rajono gatvių apšvietimui. Vykdomas šildymo sistemų modernizavimas Tauragės rajono savivaldybės administracijos pastatuose, keičiant senus neefektyvius šildymo katilus į modernias ir ekologiškas šildymo sistemas. Visai prie pat Tauragės vykdomos edukacijos apie vėjo energetiką – veikla, padedanti atskleisti mūsų krašto identitetą ir žaliausio miesto Lietuvoje viziją, edukuoti apie aplinkos tausojimą ir įdomiai supažindinti su vėjo energetika, vėjo jėgainių veikimo principais bei įtraukti bendruomenes į edukacines veiklas, skatinti jų verslumą.
Daug dėmesio skiriama jaunimo užimtumui bei verslumui skatinti. Tęsiamos jau esamos ir kuriamos naujos priemonės patrauklios verslo aplinkos kūrimui. Pagal Tauragės rajono savivaldybės tarybos patvirtintą jaunimo vasaros užimtumo programą, kurios tikslas – skatinti jaunimo užimtumą vasaros metu ir didinti jaunimo darbo patirtį, verslininkams, įdarbinusiems Tauragės rajone registruotą jaunimą kompensuojama dalis darbdaviui tenkančių išlaidų susijusių su darbo užmokesčio mokėjimu. Smulkaus ir vidutinio verslo programa suteikia galimybę verslo subjektams gauti dalinį finansavimą įmonių įregistravimo ir įsteigimo, rinkodaros priemonių, negyvenamųjų patalpų, užsienio rinkų paieškos ir kitoms išlaidoms padengti.
„Savivalda įdeda daug pastangų, kad bendradarbiautų su verslu, kad būtų jų partneris. Nes vienas be kito mes neišgyventumėm“, – bendradabiavimo svarbą išskyrė administracijos direktorė G. Rakauskienė ir padėkojo visiems dirbantiems bendro tikslo link: „Lenkiu galvą prieš mūsų verslą. Lenkiu galvą prieš Tauragės savivaldybės darbuotojus kurie kiekvieną dieną dirba, kad mes būtumėm žingsniu priekyje.“
Net dvi skulptoriaus Ramūno Almino sukurtos „Auksinės krivūlės“ statulėlės šiemet atiteko Vilniaus miesto savivaldybei: „Už viešosios diplomatijos puoselėjimą“ ją apdovanojo Užsienio reikalų ministerija, o „Už ambicingus pokyčius siekiant tapti žaliuoju miestu“ – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.
Žaliojo kurso tema skambėjo ir kitose nominacijose: Aplinkos ministerija, įsteigusi nominaciją „Daugiausiai Žaliųjų viešųjų pirkimų vykdžiusi savivaldybė pagal ŽVP vertę procentais“ apdovanojimą skyrė Lazdijų rajono savivaldybei, o Energetikos ministerija „Už didžiausią šuolį į žaliąją energiją“ – Klaipėdos rajono savivaldybei.
„Už kuriamas galimybes verslui“ Ekonomikos ir inovacijų ministerija apdovanojo Panevėžio miesto savivaldybę. Molėtų rajono savivaldybei statulėlė atiteko Finansų ministerijos nominacijoje „Už atsakingą viešųjų finansų valdymą ir investicijų pritraukimą“. Krašto apsaugos ministerija „Už nuoseklų bendradarbiavimą telkiant bendruomenę ir stiprinant jos pilietinę galią“ įvertino Pasvalio rajono savivaldybę,
Nominaciją „Už inovatyvumą, įsitraukimą ir bendradarbiavimą“ įsteigusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įvertino Ukmergės rajono savivaldybę, Susisiekimo ministerija „Už investicijas į valstybei svarbią susisiekimo infrastruktūrą“ – Šiaulių miesto savivaldybę.
„Auksinės krivūlės“ statulėlė Sveikatos apsaugos ministerijos nominacijoje „Už inovatyvius sveikatos valdysenos sprendimus“ atiteko Jurbarko rajono savivaldybei, Palangos miesto savivaldybę Švietimo, mokslo ir sporto ministerija apdovanojo „Už teisingos švietimo sistemos kūrimą ir sudarytas galimybes kiekvienam mokiniui patirti ugdymo(si) sėkmę“, o Vidaus reikalų ministerija „Už indėlį į priedangų tinklo kūrimą“ – Prienų rajono savivaldybę.
„Už kokybiškai teikiamą pirminę teisinę pagalbą ir glaudų bendradarbiavimą su Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba“ Teisingumo ministerija apdovanojo Trakų rajono savivaldybę. Žemės ūkio ministerija „Už darnų ūkininkavimą ir kraštovaizdžio puoselėjimą“ įvertino Utenos rajono savivaldybę, o Kauno rajono savivaldybė apdovanojimą pelnė „Už aktyvią partnerystę, auginant pridėtinę vertę bendruomenei ir valstybei“ – šią nominaciją įsteigė Lietuvos pramonininkų konfederacija.
LSA prezidentas M. Sinkevičius taip pat paskelbė „Auksinės krivūlės riterio“ vardo laureatus. Šiemet jais tapo Kauno rajono vicemeras Antanas Nesteckis, Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narys Antanas Tenys ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimai teikiami asmenims už nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui.
Pranešimas spaudai / Nuotraukos Dainiaus Stankaus / Tauragės radijo inform.
Tauragesradijas.lt inform.