Tauragės vandenvietę saugojo 40 šaulių
Lapkričio mėn. 29 d., UAB „Tauragės vandenys“ teritorijoje, vyko funkcinės – taktinės Tauragės LDK šaulių 7-oji rinktinės pratybos „Tauragės vandenvietės apsauga“.
Pratybose dalyvavo keturiasdešimt Juozo Kasperavičiaus šaulių 702-osios, Jurbarko P. Paulaičio šaulių 701-osios, Šilalės Stasio Girėno 703 kuopos, Pagėgių šaulių. Pasitelkę dronus, šratinius (Airsoft) ginklus, petardas ir kitas imitacines priemones buvo vykdoma strateginės Tauragės vandens tiekėjos pastato ir teritorijos apsauga.
„Tai buvo pirmosios komendantinių šaulių pratybos. Sakykime, tai yra pasiruošimo grėsmės atveju, pradžia. Sužinojome, ko trūksta, kur tobulėti", – po pratybų teigė J. Kasperavičiaus 702 rinktinės vadas Sigitas Ozgirdas.
Šauliai pratybas pradėjo suderinę su visomis Tauragės rajono tarnybomis. Buvo tikrinamas UAB „Tauragės vandenys“ darbuotojų budrumas, leidimų tvarka, teritorijos apsauga.
Pratybų rengėjo, UAB „Tauragės vandenys“ darbuotojų saugos ir sveikatos specialisto Donato Tamošaičio teigimu, darbuotojus pavyko parengti efektyviai reaguoti į ekstremalias situacijas. Sukurta leidimų sistema leido į teritoriją patekti tik vandenvietės darbuotojams. Specialias užduotis užtikrintai įvykdė Energetikos, Vandentiekio tinklų, Transporto ir mechanizacijos skyrių darbuotojai. Pratybų metu vyko sklandus gyventojų aptarnavimas: klientai buvo palydimi į bendrovės teritoriją, suteikiama reikiama konsultacija.
„Nuo aktyvių karo veiksmų Ukrainos teritorijoje pradžios buvo nuolat naikinami ypatingos svarbos infrastruktūros objektai, įskaitant vandens tiekimo ir nuotekų valymo įmonių tinklus ir pajėgumus. Iš viešosios informacijos žinome, kad dėl karo veiksmų tik 65 proc. vartotojų Ukrainoje turi prieigą prie vandens tiekimo paslaugų ir 49 proc. – nuotekų sistemų. Todėl labai atsakingai ruošiamės šioms pratyboms.
Džiaugiuosi, kad mūsų darbuotojai sklandžiai užtikrino nenutrūkstamą darbą pratybų metu, kiekvienam iš mūsų tai buvo ir gera pamoka ir tam tikra adrenalino dozė“, – teigė „Tauragės vandenys“ direktorius Tadas Pauparis.
Darbo dienos pabaigoje, bendrovės teritorijoje užvirė rimta kova. Pagal numatytą planą, Jurbarko šauliai turėjo užduotį įvykdyti užpuolimą. Akistatos metu teritorijoje aidėjo šūviai, pro inžinerines užtvaras vykdytas Štabo šturmas. Pratybos vyko ne tik ant žemės, bet ir ore – tauragiškiai su naktinio matymo įranga teritoriją stebėjo su dronais iš oro.
22 val. buvo paskelbta pratybų pabaiga. Užduotys įvykdytos, o eiga aptarta prie žvėrienos troškinio.
Informacija pateikė Tomas Raulinavičius