Tauragiškiai rašė Nacionalinį diktantąKovo 13, 2019

Tauragiškiai rašė Nacionalinį diktantą

Kovo 8 dieną tauragiškiai, norintys pasitikrinti lietuvių kalbos žinias, galėjo atvykti į Tauragės rajono savivaldybę, kurioje dvyliktą kartą buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Šiemet Tauragės rajono savivaldybėje Nacionalinį diktantą rašė 24 tauragiškiai – 12 suaugusiųjų ir 12 Tarailių progimnazijos septintos, aštuntos klasės mokinių. Kaip ir kasmet Marijaus Žiedo įgarsintas tekstas sukurtas būtent kovo 8-osios progai, šįkart jo autorė – atlikėja ir reklamos kūrėja Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep. Nacionalinis diktantas visoje Lietuvoje buvo rašomas 11 val. Dėl raštingiausiojo vardo varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.

 

Tradiciškai diktantą buvo galima rašyti ir  mokyklose, bibliotekose. Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija. Kai kurie tauragiškiai diktantą savivaldybėje rašė jau antrą ar trečią kartą. Pasak jų, ne tiek svarbu laimėti raštingiausio žmogaus titulą, kiek smagu pajusti ypatingą renginio dvasią, rašyti kartu su kitais ir pasitikrinti savo žinias.

 

2018 m. Tauragės rajono savivaldybėje Nacionalinį diktantą pagal Juliaus Sasnausko tekstą ,,Vienkartinumas“  rašė 25  tauragiškiai – 11 suaugusiųjų ir 14 Tarailių progimnazijos septintos, aštuntos klasės mokinių. Antrasis ir finalinis konkurso turas vyks Vilniuje balandžio 13 d. 11 val. Pirmojo turo tekstas bus skelbiamas www.diktantas.lt  bei www.vlkk.lt, Asmenys, dalyvausiantys Diktanto finale, apie tai informuojami asmeniškai.

 

     

Tauragesradijas.lt inform.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Ryto programa „Labas rytas! Geras rytas!“
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Onija Vaga
Sweet Express
COVID-19
Lions
http://www.repulsus.lt/

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti