TMO vadovas Lietuvoje: „Vis daugiau matysime atvykstančių“Rugsėjo 19, 2022

TMO vadovas Lietuvoje: „Vis daugiau matysime atvykstančių“

Jau ir iki karo daugėjo darbo migrantų, trečiųjų šalių piliečiai atvyksta į Lietuvą dirbti įvairiuose sektoriuose. Kita dalis buvo atvykstantys baltarusiai, perkeliamos įmonės, ir pan. 

„Dėl vienokių ar kitokių priežasčių vis daugiau matysime atvykstančių,“ – neabejoja TMO vadovas Lietuvoje. 

Sutinkame atvykstančius skirtingai, o ir jie patys elgiasi priklausomai nuo to, kaip atvyko į šalį. Buvo ir anekdotinių situacijų, kuomet sirai pabėgo nuomotu autobusu, atsivežti pagalbininkai afganistaniečiai taip pat paliko Lietuvą. Kitur išvykdavo dauguma atvežtų trečiųjų šalių piliečių.

„Labai atskirčiau migrantus, kurie perkeliami ES pagal susitarimą“, – aiškina E.Bingelis. – „Kai žmonės begdami iš savo šalių buvo perkeliami į kitas šalis, tai buvo ne visai jų noru. Kai nusprendžiame kur nuvažiuoti, tai renkamės kažkokį socialinį kapitalą, draugus, šeimas ir jei pakliūni kitur, tiesiog sieki važiuoti ten, kur planavai“.

Visai kitokia situacija yra su dabar atvykstančiais darbo migrantais, kurie atvažiuoja čia dirbti. Skirtingų migrantų grupių labai daug –  pabėgėliai, neteisėti migrantai, sugrįžę į Lietuvą iš darbo ES, atvykę ES piliečiai, todėl įsivaizdavimas kas yra migrantai labai skirtingas pagal tai, su kuo esame susidūrę.

„Kaip visuomenė mobilizavosi Ukrainos karo situacijoje, tai yra neįtikėtina, keli milijonai karo pabėgėlių ir nereikėjo jokių pabėgėlių stovyklų. Neįtikėtinas visuomenės solidarumas parodė, kad kaip visuomenė gali padaryti labai daug,“ – džiaugiasi E.Bingelis.

Darbo migracija yra atskira kategorija, žmonės dirba, moka mokesčius.

„Darbas yra vienas svarbiausių momentų, kuris leidžia įsilieti į visuomenę, tačiau kokios sąlygos sudaromos dirbti – tai yra politizuoti dalykai ir kiekviena šalis renkasi, kaip juos tvarkyti,“ – aiškina TMO Vilniaus biuro vadovas.

„Valstybės ir migrantų interesai turi būti subalansuoti, sprendimus turi priimti pati valstybė, kokia jos migracijos politika,“ – sako E.Bingelis.

Klausykite plačiau!

 

Tauragesradijas.lt inform.

 

Projektas yra bendrai finansuojamas iš Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo 2014-2020 metų nacionalinės programos lėšų.

Laidos partneriai: Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centras ir Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondas.

 

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kultūros publicistinės laidos „Ant rubežiaus“
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti