Tradicinė kraštiečių bendrystės šventė VilniujeSausio 22, 2020

Tradicinė kraštiečių bendrystės šventė Vilniuje

Sausio 19 dieną Vilniuje, Mažajame teatre, rinkosi tauragiškiai, gyvenantys sostinėje. Tauragės kultūros centro Liaudies teatro režisierės Genovaitės Urmonaitės iniciatyva, jau 14 kartą iš eilės surengtame tradiciniame kraštiečių susitikime mėgautasi teatru, skambia muzika, įdomiais pokalbiais ir bendryste.

 

Visus subūrė ir vakarą pradėjo Genovaitė Urmonaitė, kuri sveikinimo žodžiui ant scenos pakvietė Tauragės rajono merą Dovydą Kaminską. Meras scenoje dėkojo organizatoriams ir visiems,  kurie prisimena savo kraštą,  noriai dalyvauja kraštiečių susibūrimuose, kurie diskutuoja, dalinasi idėjomis, mintimis, tam kad galėtų kurti ne tik gražesnę Tauragę, tačiau ir visą Lietuvą. Sveikinimo žodį tarė ir buvęs Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis, kuris visiems susirinkusiems palinkėjo dvasinės ir fizinės stiprybės, niekada nepamiršti savo krašto ir bent retkarčiais į jį sugrįžti.


Po sveikinimo žodžių muzikinį kūrinį atliko, buvusi Tauragiškė, smuikininkė -  Justė Komskytė. Pagrindinius vakaro akcentu tapo Tauragės liaudės teatro paruoštas spektaklis – Stasio Žemaičio „Mirta Činčibiraitė“.  Vakaro programą vainikavo operos solistas Liudas Mikalauskas ir Donalda Meiželytė.  Po oficialiosios renginio dalies visi buvo pakviesti pasivaišinti užkandžiais ir pabendrauti.

 

Prieš 14 metų režisierės Genovaitės Urmonaitės pradėta iniciatyva virto į gražią tradiciją, prie kurios jau keleri metai prisideda ir rajono vadovai, verslininkai, tarybos nariai. Klausantis Allbino Batavičiaus bandonijos, smuikininkės Justės Komskytės atliekamų kūrinių, Liudo Mikalausko, Donaldos Meiželytės dainų, vartant  Tauragėje išleistas kraštiečių knygas, pasidžiaugta, kad ši tradicija kasmet vis gilėja ir  tvirtėja.

 

 

  • Tradicinė kraštiečių bendrystės šventė Vilniuje
  • Tradicinė kraštiečių bendrystės šventė Vilniuje
+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Tautrage Jazz 2020
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Onija Vaga
Sweet Express
Dronas

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti