Trečias atsidusimas - po 30 metų (video)Kovo 8, 2021

Trečias atsidusimas - po 30 metų (video)

1989 m. vaikų pramoginės muzikos choro EN DEN DU vadovas Vadimas Kamrazeris su tuometiniu grupės „Rondo“ lyderiu Gintautu Tautkumi sutarė dėl bendros dainos įrašymo. Daina „Trečias atsidusimas“ pirmą kartą viešai buvo atlikta tų pat metų rudenį Vilniaus Koncertų ir Sporto rūmuose.

 

2021 metų, vasario mėnesį vienas iš buvusių choristų pastebėjo Gintautą Tautkų pasidalinus šia daina savo Facebook platformoje, sveikinant Lietuvą su Vasario 16-osios švente. Kilo mintis skubiai suburti tuos pačius atlikėjus ir perdainuoti dainą Kovo 11-osios šventei. Ir tai pavyko! Buvę choro vaikai (kuriems dabar yra po 40-45 metus ir kurie gyvena išsiblaškę po visą pasaulį) bei dabartinis "Rondo" lyderis Aleksandras Ivanauskas pandemijos metu įrašė savo partijas nuotoliniu būdu. Vadimas Kamrazeris suvedė įrašus ir paruošė šios dainos video versiją.

 

 

Truputis istorijos:

Praeitame amžiuje, 1988 m., Šiauliuose, muzikantas, pedagogas ir kompozitorius Vadimas Kamrazeris parašė skelbimą į vietinį laikraštį, kad renkamas šiek tiek kitoks vaikų choras. Atėjęs į pirmą susitikimą, jis išsigandęs uždarė duris, nes prisirinko vaikų gerokai daugiau, nei tikėjosi. Taip gimė pirmas Lietuvoje pramoginės muzikos choras EN DEN DU, kuris su savo dainomis apkeliavo beveik visus Lietuvos miestus ir miestelius.

 

1989 m. įvyko didžiausias EN DEN DU pasirodymas – legendiniuose Vilniaus sporto rūmuose choras dainavo kartu su lietuviškos popmuzikos grandais grupe RONDO. Vaikams tai buvo nereali ir fantastiška patirtis – pilnoje žiūrovų didžiausioje Lietuvos salėje, su tuo metu viena populiariausių grupių, scenoje stovėjo virš 30 vaikų, dainuojančių Gintauto Tautkaus ir Justino Marcinkevičiaus dainą „Trečias atsidusimas“. Beje, vėliau ši daina buvo įtraukta į mokyklinę muzikos programą ir į dainų švenčių repertuarą – ji daug kartų skambėjo įvairių valstybinių švenčių ir festivalių metu.

 

„Mes esame tie vaikai, kurie kadaise dainavo dainą „Trečias atsidusimas“ Vilniaus sporto rūmuose. Ji vis dar gyvena mūsų atmintyje ir šiandien mes, buvę vaikai, o dabar jau suaugę vyrai ir moterys, išsibarstę po visą platų pasaulį, suburti mūsų mylimo vadovo Vadimo Kamrazerio, daugiau kaip po 30 metų, norime nudžiuginti visus Lietuvos žmones ir pasveikinti Kovo 11-osios proga! Būkime laisvi! Būkime nepriklausomi! Būkime vieningi! O svarbiausia, branginkime nuostabiąją ir gražiąją mūsų Tėvynę...

Su švente, Lietuva!“ – tai bendras buvusių EN DEN DU choro vaikų sveikinimas.

 

Tauragesradijas.lt inform.

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Rubrika „Dienos svečias“ /kartojimas/
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija
Tauragės žinios
Tauragės žinios
Komercinė fotografija
www.tauragejazz.lt
Visit Pagėgiai

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti