Ukrainos folkroko grupė „TaRutaVasario 23, 2024

Ukrainos folkroko grupė „TaRuta

Ukrainos folkroko grupė „TaRuta" pristato bendrą albumą su Lietuvos atlikėjais „Saint Javelin“, o visos už albumą surinktos lėšos skiriamos paramai Ukrainai.

 

Prie albumo dainų įrašymo ir kūrybos prisidėjo Robertas Semeniukas ir „Žalvarinis“, Maksas Melmanas, Gabija Petrauskaitė, Loreta Sungailienė, grupės „Skylė”, „Thundertale”, „Dalyvis”.

 

„TaRuta“ - grupė iš Kyivo (tautosakos tyrinėtojų komanda ir profesionalūs pop-rock muzikantai), nebijantys eksperimentuoti ir įvesti šiuolaikines muzikos tendencijas į autentišką ukrainiečių folklorą. Per 15 eksperimentų metų „TaRuta“ įpūtė naujos gyvasties daugiau nei dešimčiai senovinių ukrainiečių liaudies dainų, paversdama jas tikrais hitais. Publika šiuo virusu jau užsikrėtė Lenkijoje, Lietuvoje, Čekijoje, Estijoje, Gruzijoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Prancūzijoje, Kanadoje, Lietuvoje ir net Airijoje.

Albume skamba ir „Вічно молоді” kūrinys išverstas į lietuvių kalbą. Prie dainos vertimo dirbo Remigijus Ruokis kartu su Gabija Petrauskaite. Atlikėja Gabija pritaikė lietuvišką vertimą, kad jis puikiai atitiktų pagrindinę dainoje perteikiamą mintį, nes daina apie žuvusius Ukrainos jaunuolius, kurie niekada nesuaugs ir liks amžinai jauni.

 

Jau 23-mi metai, kai šiauliečių, VšĮ „Remigijaus akcija“ (REAKCIJA) menininkų ir partnerių komandos iniciatyva organizuojami netikėti, inovatyvūs ir aktyvų socialinį pagrindą turintys renginiai. REAKCIJA neliko nuošalyje ir prasidėjus karui Ukrainoje.

Albumas buvo išleistas padedant Lietuvos atlikėjų agentūrai AGATA  ir VšĮ „Remigijaus akcija“ (ReAkcija) . Albumas - „Saint Javelin“ oficialiai pristatomas šių metų vasario 24 dieną, pažymint antrąsias karo Ukrainoje metines bei nepriklausomybės ir laisvės kovas.

 

Tą patį vakarą per LRT 21:00val0. startuosiančioje akcijoje RADAROM grupė su Žalvariniu atliks titulinę albumo dainą „Kartu iki pergalės“. Visos AGATA muzikos salės metu stende 1.07 bus galima įsigyti TaRuta CD ir taip prisidėti prie Ukrianos pergalių! O po Knygų mugės TaRuta CD ir  vinilo plokštelėmis bus prekiaujama Lietuvos muzikos prekių parduotuvėse bei internetu!!! Grokite laisvės dainas ir taip... Kartu iki pergalės!

Kviečiami visi prisidėti prie šios kilnios misijos ir palaikyti grupę, įsigyjant albumą „Saint Javelin“, o ši atsidėkos energinga muzika ir stipriu pilietiniu renginiu jau 02.24 13:30 val. pagrindinėje Vilniaus Knygų mugės AGATA muzikos salės scenoje, kur dainuos kartu su „Žalvariniu“, „Thundertale“, Maksu Melmanu ir Gabija Petrauskaite.

 

  • Ukrainos folkroko grupė „TaRuta
  • Ukrainos folkroko grupė „TaRuta

Tauragesradijas.lt inform.

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Kultūros publicistinės laidos „Ant rubežiaus“
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti