Viešojoje bibliotekoje pristatyta Vytauto Gedgaudo knyga „Pirmyn arba mirk“Kovo 25, 2024

Viešojoje bibliotekoje pristatyta Vytauto Gedgaudo knyga „Pirmyn arba mirk“

Ketvirtadienį Viešojoje bibliotekoje vyko Vytauto Gedgaudo knygos „Pirmyn arba mirk“ pristatymas.

 

Vytautas Gedgaudas (1912-1999) - ilgametis JAV lietuvių tautinės minties laikraščio „Dirva“ vyriausiasis redaktorius, vienintelis lietuvis žurnalistas po Antrojo pasaulinio karo, akredituotas Paryžiaus taikos konferencijoje, rašęs JAV lietuvių spaudai reportažus iš Niurnbergo proceso. Knygoje sugulė tekstai apie Prancūzijos svetimšalių legioną, kuriame tarnavo Antrojo pasaulinio karo metais, taip pat karo metų publicistika, publikuota JAV lietuvių spaudoje 1944-1945 metais. Tai vienintelis mums likęs liudijimas apie saujelės lietuvių kovą su nacizmu Antrojo pasaulinio karo metais Prancūzijos svetimšalių legione.

 

Knygos pristatyme dalyvavo Vytauto Gedgaudo kūrybinio palikimo tyrinėtoja, knygos sudarytoja, VšĮ „Atminties brasta“ vadovė doc. dr. Jolanta Mažylė. Renginio pradžioje ji papasakojo, kad Tauragėje smagu lankytis ne vien dėl knygos pristatymo, bet ir dėl to, kad Birutė Baltrušaitytė buvo jos dėstytoja, padėjusi atrasti labai įdomų mokslo pasaulį. Asmenybė, kuri padėjo įskiepyti meilę savo kraštui, didžiulį norą dometis juo, gilintis į asmenybes, kurie kūrė, kuria ir prisideda prie krašto kūrimo.

 

Kalbėdama apie knygą „Pirmyn arba mirk“, Jolanta Mažylė papasakojo, kaip viskas susidėliojo, kad ta knyga gimtų, ir mes galėtume sužinoti, kokie buvo tie žmonės, kūrę gyvenimą ne Lietuvoje, bet gyvenę Lietuva ir Lietuvai.  Knygoje sudėti Vytauto Gedgaudo nespėtų baigti atsiminimų fragmentai, karo reportažai, siųsti išeivių spaudai, bei straipsniai, į kuriuos V. Gedgaudas suguldė savo apmąstymus apie okupuotos tėvynės likimą ir jos ateitį. Beje, prieš daugiau nei 25 metus interviu „Žurnalistų žinioms“ V. Gedgaudas sakė, kad tiki, jog bus diena, kai knyga išvys pasaulio šviesą.

 

Renginio metu buvo skaitomos ištraukos iš V. Gedgaudo knygos, demonstruojami filmo apie V. Gedgaudą fragmentai. Po susitikimo buvo galima knygą „Pirmyn arba mirk“ įsigyti.

 

  • Viešojoje bibliotekoje pristatyta Vytauto Gedgaudo knyga „Pirmyn arba mirk“
  • Viešojoje bibliotekoje pristatyta Vytauto Gedgaudo knyga „Pirmyn arba mirk“
  • Viešojoje bibliotekoje pristatyta Vytauto Gedgaudo knyga „Pirmyn arba mirk“

Pranešimas spaudai

Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
„Vakaro muzika“
http://www.moto-way.lt/
Kredito unija
Tauragės zžinios
www.tauragejazz.lt
Šilalės artojas
renginiai
https://www.youtube.com/user/tauragesradijas/featured
Spotify
lions
https://play.google.com/store/search?q=taurages%20radijas&c=apps&hl=en
Komercinė fotografija
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti