Vis daugiau gyventojų atsisako „popierių“ ir individualios veiklos apskaitą tvarko e. būdu Rugsėjo 16, 2019

Vis daugiau gyventojų atsisako „popierių“ ir individualios veiklos apskaitą tvarko e. būdu

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad virtualų buhalterį i. APS išbandė ir sėkmingai individualios veiklos pajamas ir išlaidas e. būdu veda jau beveik 5,5 tūkst. šalies gyventojų. Tauragės apskrityje gyventojų, pasirinkusių tvarkyti individualios veiklos apskaitą e. būdu, yra 616. Daugiausiai jų Tauragės rajono savivaldybėje – 333. Pažymėtina, jog i. APS naudotojų skaičius vien per pastaruosius du mėnesius (liepą – rugpjūtį) išaugo beveik dvigubai.

 

„Virtualiu buhalteriu i. APS vienodai aktyviai naudojasi tiek individualią veiklą pagal pažymą, tiek įsigiję verslo liudijimą vykdantys gyventojai. Daugiausiai pajamas ir išlaidas e. būdu veda savarankiškai statybų, prekybos srityje dirbantys, kirpyklų ir grožio salonų, transporto priemonių remonto, keleivių vežimo paslaugas teikiantys gyventojai. Šiuo metu daugiausia programos naudotojų  Klaipėdos regione – per 2 tūkst. Džiugina ir tai, kad dauguma i. APS besinaudojančių smulkiųjų verslininkų aktyviai naudojasi ir kitomis nemokamomis e. paslaugomis Mano VMI sistemoje, pavyzdžiui, įsigyja verslo liudijimą, užsisako pažymą“,– sako Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas.

 

Klaipėdos AVMI primena, kad gyventojams, kurie Pajamų ir išlaidų žurnalą pildo internete, VMI sistemoje, nebereikia pildyti popierinio žurnalo, rūpintis apskaitos dokumentais, jaudintis, jog popieriniai dokumentai laikui bėgant pasimes. Tiesiogiai programoje jie gali išrašyti PVM sąskaitą faktūrą, sąskaitą faktūrą ar prekių (paslaugų) pirkimo—pardavimo kvitą. Išrašytų dokumentų duomenys automatiškai keliauja į pajamų ir išlaidų žurnalą.

 

„Ypač patogu tai, kad gyventojams, kurie naudoja virtualųjį buhalterį i. APS, VMI jau 2020 m. parengs preliminariąsias pajamų deklaracijas. Jos bus užpildytos pagal i. APS vedamą Pajamų ir išlaidų žurnalą, taip pat trečiųjų šalių VMI pateiktus duomenis“,- sako Klaipėdos AVMI viršininkas.

 

Klaipėdos AVMI atkreipia gyventojų dėmesį, kad apskaitą vesti virtualiu buhalteriu i. APS galima prisijungus prie VMI informacinės sistemos i. MAS per e. bankininkystę ar su VMI priemonėmis. Pradėti vesti apskaitą e. būdu galima bet kurį metų mėnesį, tiesiog programoje reikia suvesti pajamų ir išlaidų sumas už mėnesius, kuriais apskaita buvo vedama ne i. APS.

 

VMI savarankiškai dirbančius gyventojus, kurie norėtų pradėti pildyti Pajamų ir išlaidų žurnalą e. būdu, tačiau jiems nedrąsu ir reikalinga pagalba žengiant pirmuosius žingsnius, kviečia atvykti į artimiausią VMI aptarnavimo padalinį, kur darbuotojai supažindins su programa ir pamokys, kaip su ja reikia dirbti. Atvykstančių į mokymus prašoma turėti prisijungimus prie e. bankininkystės ar VMI išduotas kliento identifikavimo priemones, taip pat bent vieną 2019 m. laikotarpiu išrašytą sąskaitą faktūrą ar kitą apskaitos dokumentą. VMI specialistų padedami gyventojai iškart, mokymų metu, gali įkelti savo apskaitos duomenis ir išbandyti virtualų buhalterį i. APS.

 

Visą aktualią informaciją mokesčių klausimais mokesčių mokėtojai gali sužinoti paskambinę Mokesčių informacijos centro specialistams telefonu 1882 ar apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.

 

Laimonas Rimkus

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

tel.: +370 446 62 894, +370 618 59 596; el. p. laimonas.rimkus@vmi.lt

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
ataskaita.taurage.lt
http://www.repulsus.lt/
Simkus
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti