VMI: kada kaimo turizmo veiklai vieno verslo liudijimo nepakanka? Rugsėjo 16, 2020

VMI: kada kaimo turizmo veiklai vieno verslo liudijimo nepakanka?

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija gyventojams, kurie teikia kaimo turizmo ir greta papildomas paslaugas, primena, kad kai kuriais atvejais vien apgyvendinimo paslaugų verslo liudijimo nepakanka. Jei papildomos paslaugos sudaro didžiąją kaimo turizmo paslaugos kainos dalį, šios paslaugos turi būti teikiamos įsigijus atitinkamų veiklų verslo liudijimus arba įregistravus individualią veiklą pagal pažymą. Vizituodami kaimo turizmo sodybas VMI specialistai stebi atvejų, kai vykdoma veikla registruojama netinkamai, nustatoma ir kitų teisės normų pažeidimų.

 

„Kaimo turizmo sodybose, kur įprastai teikiamos apgyvendinimo paslaugos, neretai siūlomos ir papildomos paslaugos, pvz., pobūvių organizavimo, pirčių, valčių nuomos, jodinėjimo, edukacinės ir kitos veiklos. Turint platesnę paslaugų pasiūlą pravartu registruoti IDV pagal pažymą ir įtraukti visas numatomas veiklas. Kitu atveju, kai kaimo turizmo paslauga teikiama su verslo liudijimu, papildomų paslaugų paketo vertė negali viršyti apgyvendinimo paslaugos vertės, o kaina už jas turi būti įskaičiuota į apgyvendinimo kainą“, - atkreipia dėmesį Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas.

 

Savarankiška veikla, apimanti kaimo turizmo paslaugas, gali būti vykdoma įsigijus Apgyvendinimo paslaugų (kaimo turizmo) arba Apgyvendinimo paslaugų (nakvynės ir pusryčių) verslo liudijimus, taip pat įregistravus IDV pagal pažymą. Primename, kad su verslo liudijimu apgyvendinimo paslaugas teikiant įmonėms per metus bendrai gauta didesnė nei 4,5 tūkst. eurų pajamų suma yra apmokestinama kaip iš IDV pagal pažymą gautos pajamos.

 

Su apgyvendinimo paslaugų verslo liudijimu negali būti teikiamos maitinimo paslaugos pobūviams. Tam galima įsigyti atitinkamą verslo liudijimą arba įregistruoti IDV pagal pažymą. Maitinimo, muzikanto ir pan. paslaugos turi būti teikiamos tiesiogiai tų paslaugų gavėjams. Jei papildoma paslauga kaimo turizmo sodyboje siūloma joje neapgyvendintiems svečiams, reikalingas būtent tų paslaugų verslo liudijimas arba IDV pagal pažymą, nes apgyvendinimo paslaugų verslo liudijimas tam netinka.

Kaimo turizmo paslaugų veiklai šiemet mokesčių administratorius skiria padidintą dėmesį – siekdami įsitikinti, ar paslaugos teikėjai vykdo registruotą veiklą, kaip laikosi kitų teisės aktų reikalavimų, VMI specialistai vizituoja kaimo sodybas, taip pat vertina mokesčių administratoriui gyventojų teikiamus duomenis, o nustatę neatitikimų apie tai informuoja paslaugos teikėjus, paragina tikslinti duomenis ir ištaisyti neatitikimus.

 

 „Patikrinimų metu buvo nustatyta įvairių pažeidimų: atvejų, kai buvo nuslėpta dalis pajamų (pvz., avansai, likę mokėjimai); svečių maitinimo, patalpų valymo, kitas paslaugas teikė neįdarbinti ar IDV neįregistravę „pagalbininkai“; pagrindinės pajamos buvo gautos iš kitų veiklų, nors registruotos veiklos pobūdis - apgyvendinimo paslaugos. Aptikta ir sodybų, kuriose paslauga buvo teikiama neįregistravus veiklos“, - vardijo A. Morkūnas, pabrėžęs, kad VMI pirmiausia siekia bendradarbiauti su verslininkais ir tikisi pastangų taisantis, o savo ruožtu yra pasirengusi teikti pagalbą, konsultuoti mokesčių, veikos registravimo, kitais susijusiais klausimais.

 

VMI primena, kad visą aktualią informaciją mokesčių klausimais, taip pat ir IDV registravimo klausimais, mokesčių mokėtojai gali sužinoti paskambinę telefonu 1882 ar apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. Apie pastebėtus galimus mokestinius pažeidimus informaciją galima perduoti VMI pasitikėjimo linija 1882, užpildžius anketą VMI interneto svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui

 

Šaltinis: Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Muzikinė laida „Su Meile apie bliuzą“
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija
www.tauragejazz.lt
http://www.bijotai.lt
renginiai
lions
Begimas
https://www.visitpagegiai.lt/

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti